Авторські статтіЖиття

Звички, які заважають бути багатими

В університеті Браун (Brown University) було проведено одне з наймасштабніших досліджень в області фінансової поведінки людини в історії. Тільки на збір і обробку даних пішло п’ять років — у загальній складності в дослідженні взяли участь 50 тис. сімей (понад 150 тис. осіб).

Вчені роками стежили за тим, як люди поводяться з грошима, і виявили чіткі паралелі між звичками людини і тим, наскільки вони бувають фінансово успішним. Дослідникам вдалося створити список поганих звичок, які заважають розбагатіти тим, хто цього ще не зробив. У свою чергу заможні учасники дослідження цих самих поганих звичок або позбавлені зовсім, або вони про них знають і з усіх сил їм чинять опір.

І хоч це нелегко, зате є один невеликий, але приємний плюс: ці люди багаті.
Зауважимо, що в дослідження не були включені люди, які успадкували свій стан. Їх заслуга, хоч вона і чимала, але все ж полягає в тому, що вони не втратили гроші, які дісталися їм просто так.

Це набагато легше, ніж розбагатіти з нуля. Так що вчених цікавили тільки ті заможні люди, які заробили і продовжують заробляти своєю працею.

Отже, чим же бідні відрізняються від багатих.

1. Друга робота

Більша частина багатих людей (67%) робить все, що в їх силах, щоб мати більше одного джерела доходу. Це не тільки інвестиції: люди, у яких немає на це грошей, як мінімум знаходять собі другу роботу.

Цим займаються тільки 6% бідних. Багаті люди не витрачають час — вони заробляють.

І знаючи, що на одному місці не заробиш стільки, скільки в двох, вони і заробляють у двох. Вони працюють в два, три рази більше, і тому у них з’являється більше коштів на те, щоб потім робити вигідні інвестиції, відкривати свій бізнес або вкладати в собі і вчитися новому — що потім, знову ж таки, веде до більш високих заробітків.

2. Тоталізатор

Стрибки, покер, ставки в спортивних іграх, придбання лотерейного квитка — 77% бідних роблять це регулярно, і тільки 6% багатих зайняті тим же.

Тут можна було б заперечити, що це ніякий не показник, просто бідним потрібні гроші і вони мріють розбагатіти. Але в тому-то й проблема: бідні витрачають гроші, сподіваючись несподівано розбагатіти, не заробивши.

Якщо просто відкладати всі ті суми, які бідна людина витрачає на ці пусті й безглузді спроби, то через рік виявиться, що відкладена дуже пристойна сума.

3. Читання

Ще одна дуже цікава статистика: 79% багатих зізнаються, що набагато частіше читають професійну літературу і все, що пов’язано з їх кар’єрою і може підвищити їх професійний рівень. І хоч багаті часто кажуть, що сумують за художньою літературою, ділова стоїть у них в пріоритеті.

Крім того, що бідні в принципі читають значно менше, тільки 11% з тих, хто читає взагалі (а це, прямо скажемо, меншість), читають професійну літературу.

Переважна більшість бідних людей читає виключно для задоволення. Ви скажете, що в цьому нічого поганого немає, і ми погодимося. Тільки потім не скаржіться на бідність.

4. Витрати

Ще з’ясувалося, що на відміну від бідних багаті люди ніколи не купують речі, які їм не по кишені. Ви здивуєтеся, але і у багатих постійно виникають такі проблеми.

Так, бідний купить, наприклад, дуже дорогий телефон, хоча є телефони і дешевше, та й дорогий йому не по кишені і доведеться взяти кредит або витратити гроші, на це не призначені, і потім довго відмовляти собі в більш насущні речі, ніж висока роздільна здатність екрану дорогого телефону.

А ось багатий, як би він хотів, скажімо, дуже дорогу машину, ніколи не купить її, якщо для цього доведеться брати кредит або відмовляти собі в чомусь іншому.

Багата людина купить собі машину дешевше.

5. Бюджет

І до речі, про витрати взагалі. 84% багатих людей строго стежать за своїм бюджетом і докладають максимум зусиль, щоб не виходити за його рамки. Вони заздалегідь вирішують, скільки і на що витратять, і регулярно підбивають підсумки своїх витрат. У них ніколи не виникає питання, так що цікавить нас ближче до кінця шкірного місяця: куди поділися гроші? Вони точно знають, на що їх витратили.

А ось серед бідних прискіпливо стежать за своїми витратами тільки 20%. Решта, сплативши квартиру і рахунку, просто гуляють на гроші, що залишилися, не замислюючись про те, на що конкретно і скільки вони витрачають.

6. Заощадження

Тільки 5% бідних регулярно відкладають 10% від свого щомісячного доходу. 20% не відкладає практично ніхто. Головна причина полягає в тому, що ці самі 10% бідним здаються настільки незначною сумою, що їм не здається важливим її відкладати. Інші ж пояснюють це тим, що їм важко буде прожити, не витрачаючи ці 10%.

Перший аргумент дурний, тому що, як би мало вам не вдавалося відкладати, у вас з’являються заощадження. Якщо не відкладати взагалі, то і заощаджень ніяких не буде взагалі. Другий аргумент хибний, оскільки, наскільки би малим не був ваш дохід, ви точно можете прожити, якщо цей дохід зменшиться на 10%.

І майте на увазі: 93% багатих людей відкладають регулярно. Неважливо скільки. Головне — регулярно.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України