Звички, які заважають бути багатими

В університеті Браун (Brown University) було проведено одне з наймасштабніших досліджень в області фінансової поведінки людини в історії. Тільки на збір і обробку даних пішло п’ять років — у загальній складності в дослідженні взяли участь 50 тис. сімей (понад 150 тис. осіб).

Вчені роками стежили за тим, як люди поводяться з грошима, і виявили чіткі паралелі між звичками людини і тим, наскільки вони бувають фінансово успішним. Дослідникам вдалося створити список поганих звичок, які заважають розбагатіти тим, хто цього ще не зробив. У свою чергу заможні учасники дослідження цих самих поганих звичок або позбавлені зовсім, або вони про них знають і з усіх сил їм чинять опір.

І хоч це нелегко, зате є один невеликий, але приємний плюс: ці люди багаті.
Зауважимо, що в дослідження не були включені люди, які успадкували свій стан. Їх заслуга, хоч вона і чимала, але все ж полягає в тому, що вони не втратили гроші, які дісталися їм просто так.

Це набагато легше, ніж розбагатіти з нуля. Так що вчених цікавили тільки ті заможні люди, які заробили і продовжують заробляти своєю працею.

Отже, чим же бідні відрізняються від багатих.

1. Друга робота

Більша частина багатих людей (67%) робить все, що в їх силах, щоб мати більше одного джерела доходу. Це не тільки інвестиції: люди, у яких немає на це грошей, як мінімум знаходять собі другу роботу.

Цим займаються тільки 6% бідних. Багаті люди не витрачають час — вони заробляють.

І знаючи, що на одному місці не заробиш стільки, скільки в двох, вони і заробляють у двох. Вони працюють в два, три рази більше, і тому у них з’являється більше коштів на те, щоб потім робити вигідні інвестиції, відкривати свій бізнес або вкладати в собі і вчитися новому — що потім, знову ж таки, веде до більш високих заробітків.

2. Тоталізатор

Стрибки, покер, ставки в спортивних іграх, придбання лотерейного квитка — 77% бідних роблять це регулярно, і тільки 6% багатих зайняті тим же.

Тут можна було б заперечити, що це ніякий не показник, просто бідним потрібні гроші і вони мріють розбагатіти. Але в тому-то й проблема: бідні витрачають гроші, сподіваючись несподівано розбагатіти, не заробивши.

Якщо просто відкладати всі ті суми, які бідна людина витрачає на ці пусті й безглузді спроби, то через рік виявиться, що відкладена дуже пристойна сума.

3. Читання

Ще одна дуже цікава статистика: 79% багатих зізнаються, що набагато частіше читають професійну літературу і все, що пов’язано з їх кар’єрою і може підвищити їх професійний рівень. І хоч багаті часто кажуть, що сумують за художньою літературою, ділова стоїть у них в пріоритеті.

Крім того, що бідні в принципі читають значно менше, тільки 11% з тих, хто читає взагалі (а це, прямо скажемо, меншість), читають професійну літературу.

Переважна більшість бідних людей читає виключно для задоволення. Ви скажете, що в цьому нічого поганого немає, і ми погодимося. Тільки потім не скаржіться на бідність.

4. Витрати

Ще з’ясувалося, що на відміну від бідних багаті люди ніколи не купують речі, які їм не по кишені. Ви здивуєтеся, але і у багатих постійно виникають такі проблеми.

Так, бідний купить, наприклад, дуже дорогий телефон, хоча є телефони і дешевше, та й дорогий йому не по кишені і доведеться взяти кредит або витратити гроші, на це не призначені, і потім довго відмовляти собі в більш насущні речі, ніж висока роздільна здатність екрану дорогого телефону.

А ось багатий, як би він хотів, скажімо, дуже дорогу машину, ніколи не купить її, якщо для цього доведеться брати кредит або відмовляти собі в чомусь іншому.

Багата людина купить собі машину дешевше.

5. Бюджет

І до речі, про витрати взагалі. 84% багатих людей строго стежать за своїм бюджетом і докладають максимум зусиль, щоб не виходити за його рамки. Вони заздалегідь вирішують, скільки і на що витратять, і регулярно підбивають підсумки своїх витрат. У них ніколи не виникає питання, так що цікавить нас ближче до кінця шкірного місяця: куди поділися гроші? Вони точно знають, на що їх витратили.

А ось серед бідних прискіпливо стежать за своїми витратами тільки 20%. Решта, сплативши квартиру і рахунку, просто гуляють на гроші, що залишилися, не замислюючись про те, на що конкретно і скільки вони витрачають.

6. Заощадження

Тільки 5% бідних регулярно відкладають 10% від свого щомісячного доходу. 20% не відкладає практично ніхто. Головна причина полягає в тому, що ці самі 10% бідним здаються настільки незначною сумою, що їм не здається важливим її відкладати. Інші ж пояснюють це тим, що їм важко буде прожити, не витрачаючи ці 10%.

Перший аргумент дурний, тому що, як би мало вам не вдавалося відкладати, у вас з’являються заощадження. Якщо не відкладати взагалі, то і заощаджень ніяких не буде взагалі. Другий аргумент хибний, оскільки, наскільки би малим не був ваш дохід, ви точно можете прожити, якщо цей дохід зменшиться на 10%.

І майте на увазі: 93% багатих людей відкладають регулярно. Неважливо скільки. Головне — регулярно.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh