Звернення з нагоди Дня особливої уваги до в’язничного служіння

Високопреосвященним та Преосвященним Владикам,

священникам і вірним в єпархіях УГКЦ

з нагоди Дня особливої уваги до в’язничного служіння

“Все, що ви зробили одному з моїх братів найменших –

ви мені зробили” (Мт 25, 40)

Найменшими і неспроможними сьогодні до нашої уваги припадають люди ув’язнені, полонені і обмежені в своїх можливостях і бажаннях. І якщо ми для них відкриємо своє серце, сповненне любов’ю, –  вони знайдуть своє місце у Божій Єванигелії: «Я був у в’язниці і ви мене відвідали…» (Мт 25, 37).

В продовж тривалого часу в нас, в Україні,  триває війна. Церква заохочує всіх ревно молитися за мир,  визволення поневолених різного способу насиллям, а навіть справедливо покарених. Всі бо мають місце у милосердю Бога, Батька нашого життя, навіть, як цей «блудний син», що був прийнятий в неймовірні і люблячі  обійми. Ми не повинні засмучуватись випробовуваннями та Божими допустами, але ревно і витривало молитися. Особливо звернімо увагу та молімося за тих, хто став знанно чи незнанно жертвою терору, незаконного поневолення i злочинів проти людяності.

У праці iз в’язнями пенітенціарне душпастирство УГКЦ приділяє особливу увагу темі надолуження за злочини та потреб вибачення. Одним iз завдань в’язничного служіння є допомогти досягнути повного примирення з потерпілою стороною. До цієї праці Церква закликає капеланів i волонтерів пенітенціарного служіння.

Триває пенітенціарна реформа, головним гаслом якої є нові високі вимоги до професійних i моральних якостей як в’язничного персоналу, так i служби пробації. УГКЦ у гроні інших християнських Церков i релігійних організацій пропонує душпастирський супровід, персоналу, щоб плекати саме такі моральні якості, які сприятимуть оздоровленню місць несвободи від явищ насилля, принижень та озлоблення. Предметом обговорення громадянського суспільства, а відтак i законодавців, мають бути зміна ставлення до персоналу пенітенціарних установ, який у важких умовах виконує відповідальну суспільну місію.

Хотів би закликати єпископів до належної пітримки пенітенціарного душпастирства в межах своєї єпархії. Капеланів, які знають тягapi злочинів, що їх носять в’язні й підтримують в них усе людяне i світле, caмі потребують пібадьорення єпископів, від імені яких вони виконують своє служіння.

Особливим даром напередодні Великого Посту є Неділя прощення, яка сприяє нам в духовному приготуванні до ретельної пpaці стримання від гріхів і покути за них. Без примирення неможливе відновлення правди віносин між людьми. Примирення – це унікальна нагода запевнити собі Божу поміч у наших прагненнях, у наших стараннях, у наших бажаннях, зокрема, коли йдеться про припинення війни і встановлення як зовнішнього, так і внутрішнього миру, де б панувала справедливість, любов і старання про одного з найменших моїх. Бажаю всім внутрішнього миру, справедливості і наставлення в любові один до одного, а Бог своєю любов’ю сповнить наше життя.

†Михаїл Колтун

Єпископ Сокальсько-Жовківський,

Голова Департаменту УГКЦ у справах  душпастирства

силових структур України,

Відділ душпастирства

у пенітенціарній системі України

Неділя про Блудного Сина, за два тижні до Великого Посту, є Днем особливої уваги УГКЦ до в’язничного служіння. Його Церква відзначає для підбадьорення і заохоти священиків і вірних до місії у в’язницях, також для підтримки капеланів і волонтерів, які спираються на молитовну і матеріальну підтримку вірних.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh