Фото ілюстративне
З’явилися супутникові знімки, на яких можна розглянути результати роботи Сил оборони України по російських зенітних ракетних комплексах
Джерело: Defence Express
Днями Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що вночі 10 червня далекобійним озброєнням у тимчасово окупованому Криму було уражено одразу три позиції дивізіонів російських зенітних ракетних комплексів — одного С-400 і ще двох С-300. Відзначалося, що ворожій протиповітряній обороні не вдалося перехопити жодної з випущених ракет, і що після ударів по ЗРК рашистів було зафіксовано зупину роботи їхніх радарів.
ЗСУ б’ють рашистів ракетами ATACMS, фото ілюстративне
І от тепер ми маємо оприлюднені супутникові знімки від OSINT-дослідників порталу “КіберБорошно” (CyberBoroshno), на яких можна детально роздивитися результати ураження щонайменше двох позицій ворожих ЗРК, які підтверджують успішні атаки по комплексах С-300 та С-400 противника.
Отже, спершу про результат удару по С-400 — там можна зафіксувати знищену радіолокаційну станцію 48Я6-К1 “Подлет”, крім того, на знімках є дві пускові, одна з яких буквально тікає з місця удару, стан іншої під питанням. І також невизначену одиницю військової техніки.
РЛС 48Я6-К1 “Подлет” — це мобільна трикоординатна РЛС з ФАР кругового огляду, призначена для видачі цілевказання для зенітних ракетних комплексів С-300/400 тощо, постачається у російське окупаційне військо з 2015 року.
За даними з відкритих джерел, ця РЛС може одночасно відстежувати до 200 цілей, має дальність від 10 до 200 км (і до 300 км у додатковому режимі), максимальна висота при цьому становить 10 км. Точність за дальністю — 200 м, за азимутом — 1,6 градуса. Час розгортання/згортання радіолокаційної станції становить 20 хвилин. За даними порталу Oryx, з початку повномасштабного вторгнення рашисти втратили щонайменше чотири таких РЛС, з них три знищено і одна пошкоджена.
Далі — про удари по С-300, а саме по позиції поблизу населеного пункту Велике, що в Євпаторійському районі. Там у результаті нашого удару було знищено ворожий командний пункт 5Н63С з радіолокатором підсвічування цілей та наведення ракет 30Н6 (забезпечує наведення до 12 ракет на шість різних цілей), також є сліди відтягнутої ураженої чи ж знищеної техніки.
Результати удару по позиції іншого ЗРК С-300 невідомі, але в будь-якому випадку у двох інших епізодах йдеться про знищення ракетами ATACMS двох дійсно важливих цілей і вже не перше ураження позицій новітнього російського ЗРК С-400 протягом останніх місяців.