Війна рф проти України

ЗСУ в боях проти військ РФ на Сході використовують старі югославські бронемашини BOV

Ця деталь наочно доповнює загальну картину складнощів, з якими стикаються наші захисники при стримуванні ворога

Про це повідомляє Defence Express

Американське видання The Washington Post видало нову публікацію про поточне становище України у повномасштабній війні проти країни-агресора Росії.

При цьому сама публікація була проілюстрована зокрема фотографією колісної бронемашини BOV югославського виробництва, яка оснащена антидроновим захистом та використовується в боях проти військ РФ на Сході України.

ЗСУ в боях проти військ РФ на Сході використовують навіть старі югославські бронемашини BOV

Бронемашина BOV із антидроновим захистом в строю ЗСУ, фото – Ed Ram for The Washington Post

Від Defense Express в цій ситуації підкреслимо – ми не беремось обговорювати усю публікацію від WP, яку можна прочитати ось за цим посиланням, ми хочемо звернути увагу на ось цю деталь із югославською бронемашиною BOV в строю ЗСУ, яка в свою чергу “замість тисячі слів” наочно може показати складність становища наших захисників у відсічі агресору на Сході України.

Тут також варто уточнити, що наведене вище фото є взагалі першою публічною фіксацією наявності югославських колісних бронемашин BOV в строю ЗСУ, до цього були лише згадки в пресі про те, що весною 2024 року Словенія передала Україні 26 колісних бронемашин цього типу.

Ну і врешті, деталізувати – ці колісні ББМ югославського виробництва наші військові отримали на тлі затримки військової допомоги від США, яка тривала з осені 2023 року по кінець квітня 2024 року, та і зараз ці югославські бронемашини BOV можна назвати специфічним символом того, наскільки недостатніми зараз є обсяги військової допомоги від Заходу важким озброєнням для ЗСУ.

Доставка словенських BOV для України, весна 2024 року, фото - словенське видання 24ur
Доставка словенських BOV для України, весна 2024 року, фото – словенське видання 24ur

 

На даний момент ці колісні бронемашини BOV не виробляються серійно, і навіть для країн Балкан ця техніка уже є рідкісною: на початок 2024 року Словенія ці ББМ уже не мала на озброєнні, армія Хорватії мала в своєму розпорядженні лише шість машин цього типу, військо Боснії та Герцеговини – 32 машини, армія Сербії – 70 машин.

Характеристики колісних бронемашин BOV виглядають так:

  • бойова маса – 9,1 тон;
  • екіпаж – 2 особи, можливе розміщення десанту до 8 осіб;
  • швидкість руху – до 95 км/год по шосе.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України