"Привиди Києва" захищають небо України на МіГ-29, квітень 2023 року, фото – Збройні Сили України/The Armed Forces of Ukraine
Джерело: Defence Express
Збройні Сили України опублікували фотогалерею з “рутинними” епізодами напруженої бойової служби “Привидів Києва” (очевидно, мається на увазі 40-та бригада тактичної авіації, що отримала таку збірну назву – ред.), котрі щодня закривають наше небо на старих радянських МіГ-29. І які очікують на багатоцільові літаки F-16, щоб ще більш ефективно захищати наше небо.
Ця фотогалерея показує, що наші льотчики витискають буквально останнє зі старої радянської техніки. Бо, зокрема, “в кадр” потрапив зліт МіГ-29 із “раритетним” камуфляжем зразка 2000-х років, що свідчить – цей літак довелось настільки оперативно знімати зі зберігання, відновлювати й ставити у стрій, що часу на перефарбування не було взагалі.
На іншому фото ми можемо побачити епізод підготовки до вильоту ще одного МіГ-29 зі специфічним темно-сірим окрасом. Зазвичай такий окрас зустрічається на “бортах” Повітряних Сил ЗСУ, які скоріш за все до лютого 2022 року стояли на зберіганні та були відновлені і повернуті в стрій уже під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Про те, що із баз зберігання наші авіатори уже буквально “вигребли” усі наявні літаки, свідчить зокрема ось такий коментар для АрміяInform полковника Володимира Логачова, керівника одного зі структурних підрозділів Командування Повітряних Сил – “Ми підійняли в небо, відновили, відремонтували всі свої літаки, наші льотчики працюють понаднормово, проте вище голови стрибнути неможливо”.
Підготовка до бойового вильоту винищувача МіГ-29, ймовірно знятого з консервації та відновленого уже після лютого 2022 року, квітень 2023 року, фото – Збройні Сили України/The Armed Forces of Ukraine
Полковник Логачов також наголосив, що список льотчиків, які б мали першими перейти на багатофункціональний літак західного зразка, доводиться постійно коригувати. Бо поки Україна чекає на рішення про передачу новітніх винищувачів, як наголошує Логачов, найкращі льотчики гинуть на радянських літаках, що відстають по ТТХ та перебувають на межі своїх можливостей за фізичним зносом.
Для оцінки можливої кількості МіГ-29 та інших літаків радянського зразка в строю ЗСУ можемо опиратись на коментар від речника Повітряних Сил полковника Юрія Ігната, який він озвучив в ефірі одного з телеканалів. За словами Ігната, зараз Україна має дві бригади на винищувачах Су-27 та три бригади на МіГ-29, при цьому мова зокрема і про літаки, отримані від країн-партнерів нашої держави.
Українські повітряні сили стали на заваді агресору, знешкодивши понад 800 повітряних цілей за тижденьЗа даними…
Ситуація на Покровському фронті залишається напруженою з огляду на постійні зіткнення Бойові дії на Покровському…
Війна в Україні вплинула на всі аспекти життя громадян, зокрема й на питання необхідності легалізованих…
Рятувальники змагалися у Вінниці в чемпіонаті з легкої атлетики, перевіряючи свою витривалість та швидкість. У…
Бухгалтерські послуги для ФОП: чому варто довіряти професіоналам? Ведення обліку для фізичних осіб-підприємців вимагає уважності,…
Оновлена карта з відображенням військових подій в УкраїніНа оновленій карті зафіксовано, що Надіївка перейшла під…