Війна РФ проти України

В ЗСУ підтвердили удар по штабу ЧФ РФ в Севастополі. Фото

Який засіб ураження було використано для цього удару, лишається інтригою

Джерело: Defence Express

Стратком ЗСУ підтвердив, що 22 вересня 2023 року близько 12.00 години Сили оборони України завдали успішного удару по штабу командування Чорноморського флоту РФ в тимчасово окупованому Севастополі.

В свою чергу, Командувач Повітряних Сил Микола Олещук у своєму повідомленні підтвердив, що для цього удару була задіяна авіація, та подякував льотчикам за успішно виконану бойову роботу. Але однак у цьому повідомленні Командувача Повітряних Сил залишилась одна суттєва інтрига, яка на перший погляд непомітна.

У повідомленні вище ми навіть не бачимо натяків у стилі “штормить” чи “зняти скальп”, які можна було спостерігати наприклад під час коментарів про результативний ракетний удар по кораблям ЧФ РФ 13 вересня 2023 року в тому ж тимчасово окупованому Севастополі.

Тоді, наприклад, той же Командувач Повітряних Сил Олещук вжив натяк “штормить”, що одразу дозволяло відкинути варіант із можливим використанням модернізованого “Нептуна” для ударів по наземним цілям, натомість дозволяло звузити вибірку варіантів до авіаційних КР типу Storm Shadow та SCALP-EG.

Також розпочалась пожежа, яка вирує у середині будівлі. І хоча повідомляється про направлення до штабу ЧФ РФ десятків карет швидкої допомоги та рятувальників, але на відео з місця подій видно їх активності не зафіксовано.

 

Також цей удар цікавий тим, що місцевий гауляйтер Розвожаєв приблизно за годину до удару повідомив, що з 12:00 по 13:00 у Севастополі будуть проходити “планові стрільби зі стрілецького озброєння”. А вже о 13:20 повідомив про удар по штабу ЧФ РФ.

ЗСУ завдали результативний ракетний удар по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі

Відсутність подібних натяків на цей раз може виявитись просто особливістю поточного стилю комунікації. А може виявитись також і підставою для припущень про те, що можливо в розпорядженні в ЗСУ тепер є “Нептун” не тільки у версії для наземного базування.

Крилаті ракети Storm Shadow та SCALP-EG під крилом модернізованих Су-24М, серпень 2023 року, стоп-кадр з офіційного відео Повітряних Сил України
Крилаті ракети Storm Shadow та SCALP-EG під крилом модернізованих Су-24М, серпень 2023 року, стоп-кадр з офіційного відео Повітряних Сил України

Також це не перша атака по штабу ЧФ РФ, який був здійснений з початку повномасштабного російського вторгнення. Перший раз це відбулось ще 31 липня 2022 року, й тоді для удару був використаний дрон-камікадзе. Згодом атака повторилась 20 серпня, коли перероблений у літако-снаряд китайський цивільний БПЛА Mugin-5 PRO уразив будівлю ще раз.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України