Про ці дрони невідомо як мінімум дві важливі речі – коли їх було передано, і з яких літаків вони запускають
Джерело: Defence Express
Російські загарбники на тимчасово окупованій частині Херсонщини знайшли уламки безпілотного літального апарату під назвою ADM-160 MALD. Такі безпілотники є в розпорядженні Сил оборони України, мають запускатись із літаків та грають роль “приманок” для перевантаження ворожої системи протиповітряної оборони.
Але цікаво, що це лише друга у відкритих джерелах із фото підтвердженням про те, що наші військові використовують ADM-160 MALD при ударах по військовим об’єктам рашистів. Перша згадка датується травнем 2023 року, якраз тоді, коли й стало відомо про появу в ЗСУ британських крилатих ракет Storm Shadow.
Якщо говорити розгорнутіше, то ADM-160 MALD – це реактивний мініатюрний безпілотник, який призначений для імітації крилатих ракет чи інших повітряних цілей під час прориву ППО ворога. Цей дрон має довжину корпусу всього в 2,38 метрів, розмах крил – 0,65 метрів, а стартова маса – всього 45 кілограмів.
Але при таких мініатюрних габаритах ADM-160 MALD може летіти на дальність від 460 кілометрів до 570 кілометрів, залежно від модифікації, та має достатньо багато бортової апаратури, щоб імітувати радіолокаційне відображення наче на “справжню” крилату ракету.
Мініатюрність таких дронів дозволяє підвісити на той же F-16 одразу чотири одиниці ADM-160 MALD, на штурмовик A-10 – до 12 одиниць, на B-52 – до 16 одиниць.
Сам факт наявності американських реактивних дронів-“приманок” ADM-160 MALD в розпорядженні Сил оборони України лишається суцільною таємницею. США не оголошували про передачу таких безпілотників для ЗСУ, який тип літака (чи літаків) в строю Повітряних Сил може бути носієм – досі невідомо також.
Тут можна лише нагадати про те, що вперше використання ADM-160 MALD нашими військовими було зафіксовано в травні 2023 року. Саме в той період, коли почалось використання крилатих ракет Storm Shadow для ударів по інфраструктурі російських окупантів.