Війна РФ проти України

ЗСУ знищили носія крилатих ракет “Калибр” у Криму – згорів російський корабель “Аскольд”. Відео

Корабель, який був уражений в Керчі, ще навіть не брав участь в плаванні, - Ігнат

Інформація про ураження одного з російських кораблів в окупованому Криму з’явилась 4 листопада. Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив про успішні удари крилатими ракетами по інфраструктурі судобудівного заводу “Залив” у Керчі, де стояв носій крилатих ракет “Калібр”.

Сам момент влучання ракети у рашистський «Аскольд» у Криму :

Він натякнув на застосування ракет Storm Shadow / SCALP EG — франко-британської авіаційної крилатої ракети класу “повітря-земля”, призначеної для знищення важливих стаціонарних цілей, захищених засобами ППО.

Військовий історик та експерт з історії військової техніки, доктор історичних наук, професор, колишній завідувач кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Андрій Харук припустив, що “Аскольд” отримав два влучання в лівий борт.

Корабель, який був уражений в Керчі, ще навіть не брав участь в плаванні, – Ігнат

“Він проходив якісь там випробувальні роботи остаточні, аби потім вийти і воювати проти нашої держави” , – розповів речник Повітряних сил.

Також командувач ЗС ЗСУ Олещук зазначив, що удар по суднобудівному заводу «Затока» в Керчі було завдано ракетами SCALP :

Сподіваюсь, ще один плавзасіб пішов услід за «москвою»! А поки чекаємо офіційного підтвердження результатів, вкотре 🤝 подякую пілотам тактичної авіації Повітряних Сил за успішні удари крилатими ракетами по інфраструктурі судобудівного заводу «Залив» у Керчі, де стояв один із найсучасніших кораблів чф рф – носій крилатих ракет «Калібр». Молодці, немов SCALPелем пройшлись! 🤝 Також, дякую зенітникам повітряного командування «Схід» за збиті «Іскандери», що летіли у відповідь.

Про те, що йдеться саме про цей корабель, можна говорити з майже 100% впевненістю, вважає фахівець, оскільки можна розгледіти комплекс ППО “Панцирь-М”, оскільки на аналогічний корабель “Амур” цей комплекс навряд встановлювали [”Амур” все ще будують – ред.]

За його оцінкою ремонт корабля після таких ушкоджень сенсу не має.

МРК “Аскольд” відноситься до проєкту 22800 “Каракурт”, який об’єднує багатоцільові ракетно-артилерійські кораблі малої тоннажності.

Офіційне призначення кораблів проєкту 22800 — ведення бойових дій в ближній морській зоні. Кораблі цього проєкту мають восьмизарядну установку вертикального пуску для ракет “Калібр”, комплекс ППО “Панцирь-М” і 100-мм артилерійську установку А-190.

“Аскольд” був закладений у 2015 році на Керченському суднобудівному заводі “Залив”. Спущений на воду 21 вересня 2021 року, проходив випробування і готувався до введення в експлуатацію наприкінці 2023 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України