У Німеччині стає дедалі більше нападів на меморіали, які вшановують жертв нацизму. Кількість антисемітських інцидентів біля меморіалів залишається високою і продовжує зростати. Згідно з даними Федеральної асоціації дослідницьких та інформаційних центрів щодо антисемітизму (Rias), у 2024 році було зареєстровано 211 випадків. Це майже вдвічі більше, ніж попереднього року.
Федеральна асоціація сьогодні публікує брошуру, присвячену цій проблемі та методам її вирішення. Майже кожен другий задокументований випадок стосується Ізраїлю. Записи у книгах відгуків нерідко містять порівняння дій Ізраїлю з нацистськими злочинами. За даними асоціації, ситуація значно загострилася після атаки ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року і подальшої війни в Газі.
До задокументованих інцидентів належать зриви екскурсій, погрози персоналу, псування майна, графіті та антисемітські наклейки. Часто злочинці належать до правоекстремістських груп, однак спостерігається також «ліворадикальний антиімперіалістичний та антиизраїльський фон».
Аналіз показує, що у сільській місцевості частіше виявляються загальні, частково правоекстремістські форми «заперечення», тобто прагнення витіснити злочини нацизму з пам’яті. У міських регіонах, навпаки, частіше відбуваються інциденти, пов’язані з Ізраїлем, наприклад, коли євреям пред’являють звинувачення за політику уряду Ізраїлю.
