Новини з Австрії

Зростання цін на продукти в Австрії вище за інфляцію

Федеральні міністри Раух, Коглер і Тотшніг австрійського уряду хочуть обговорити різке зростання цін у супермаркетах із представниками галузі та експертами.

Продовольчий саміт за участю представників промисловості, оголошений міністром соціальних справ Йоганнесом Раухом (Зелені), відбудеться у понеділок із 8:30 ранку в Міністерстві соціальних справ. Також присутні віце-канцлер Коглер (зелені) та міністр сільського господарства Норберт Тотшніг (ÖVP). Запрошено також представників продовольчої торгівлі та інших фахівців.

Федеральні міністри хочуть обговорити причини зростання цін та знайти можливі рішення. За останні кілька тижнів Раух неодноразово критикував той факт, що ціни на продукти харчування були вищими за середні. Загальна інфляція у березні становила 9,2 відсотка. Проте на продукти харчування вона становила 14,5 відсотка. Крім того, за словами міністра соціальних справ, в Австрії ціни значно вищі, ніж у Німеччині.

Інфляція у квітні прискорилася: за даними Статистичного управління Австрії, рівень інфляції у квітні очікується на рівні 9,8 відсотка, у березні рівень інфляції становив 9,2 відсотка.

Для роздрібних продавців ціни на продукти харчування в Німеччині та Австрії можна порівняти лише в обмеженій мірі. Торгові представники посилалися на різні ставки ПДВ, різні витрати на заробітну плату, вищі транспортні витрати, більше регіональних та органічних продуктів в Австрії та дрібне сільське господарство. Міжнародні групи брендів також встановлюватимуть вищі закупівельні ціни в Австрії — ринку з меншим обсягом — ніж у Німеччині. Представники сільського господарства також згадали про найбільшу кількість супермаркетів в Австрії порівняно з ЄС на 100 000 мешканців.

За останні 30 років у Австрії відбулася сильна концентрація мереж супермаркетів. Причинами цього стали банкрутства Konsum (1995 р.) та Zielpunkt (2015 р.), а також продаж супермаркетів Meinl та PAM-PAM (1999 р.). За даними дослідника ринку RegioData, на частку трьох найбільших продовольчих рітейлерів – Spar, Rewe та Hofer – припадає близько 84% всього ринку. Якщо ви увімкнете місця 4 та 5, Lidl та M-Preis, рівень концентрації торгівлі продуктами харчування становитиме 95 відсотків.

Промисловість вже перебуває під посиленим наглядом із боку спостерігачів за конкуренцією. У жовтні 2022 року Федеральне агентство з конкуренції (BWB) розпочало галузеве розслідування у харчовій промисловості. У середині березня онлайн-опитування було розіслано 1500 постачальникам з чотирьох найбільших продовольчих рітейлерів Австрії. BWB також надіслала продовольчим рітейлерам запити на надання інформації про бізнес-дані. Окрім торгівлі харчовими продуктами, спостерігачі за конкуренцією також перевіряють попередню стадію обробки харчових продуктів. За даними BWB, розслідування ситуації у харчовій галузі триватиме до осені 2023 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України