Українське військо

Зону відчуження Чорнобильської АЕС стали використовувати для тренувань Нацгвардії

Туристи виявляють сліди куль на закинутих будівлях в Прип’яті. Національної гвардії пояснили їх походження.

У Нацгвардії підтвердили журналістам, що періодично проводять військові навчання в Чорнобильській зоні відчуження. Про це повідомляє з посиланням на Deutsche Welle.

Під час екскурсії по Прип’ять пам’яті туристи з Німеччини і Канади виявили на будівлі покинутого кафе численні сліди від куль. Екскурсовод пояснила іноземцям, що кульові відчини на історичних будівлях в центрі евакуйованого міста залишили не сталкери, а співробітники української Нацгвардії під час стрільб.

Влада країни не афішують проведення навчань у зоні відчуження. Так, на сайті Нацгвардії та МВС про проведення стрільб не повідомляється. Попередження про закриття зони іноді з’єднання є на сторінці держпідприємства “Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження”, яке відповідає за допуск туристів в Чорнобиль. Однак найчастіше Прип’ять ять закривають без попередження.

У прес-службі Нацгвардії підтвердили, що в зоні відчуження періодично проходять тренування військових. У відомстві пояснили проведення стрільб у Чорнобилі тім, що на Україні немає спеціально підготовлених для цього навчальних об’єктів.

Приміром, у Прип’ять пам’яті українські військові можуть відпрацьовувати ведення бойових дій в умовах міста, а також застосувати ці навички під час бойових дій на Донбасі, зазначили в Нацгвардії.

Також у відомстві запевнили, що бійці дотримуються необхідні правила безпеки, а їх спорядження і техніку після стрільб перевіряють на радіоактивне забруднення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.