Зону відчуження Чорнобильської АЕС стали використовувати для тренувань Нацгвардії

Туристи виявляють сліди куль на закинутих будівлях в Прип’яті. Національної гвардії пояснили їх походження.

У Нацгвардії підтвердили журналістам, що періодично проводять військові навчання в Чорнобильській зоні відчуження. Про це повідомляє з посиланням на Deutsche Welle.

Під час екскурсії по Прип’ять пам’яті туристи з Німеччини і Канади виявили на будівлі покинутого кафе численні сліди від куль. Екскурсовод пояснила іноземцям, що кульові відчини на історичних будівлях в центрі евакуйованого міста залишили не сталкери, а співробітники української Нацгвардії під час стрільб.

Влада країни не афішують проведення навчань у зоні відчуження. Так, на сайті Нацгвардії та МВС про проведення стрільб не повідомляється. Попередження про закриття зони іноді з’єднання є на сторінці держпідприємства “Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження”, яке відповідає за допуск туристів в Чорнобиль. Однак найчастіше Прип’ять ять закривають без попередження.

У прес-службі Нацгвардії підтвердили, що в зоні відчуження періодично проходять тренування військових. У відомстві пояснили проведення стрільб у Чорнобилі тім, що на Україні немає спеціально підготовлених для цього навчальних об’єктів.

Приміром, у Прип’ять пам’яті українські військові можуть відпрацьовувати ведення бойових дій в умовах міста, а також застосувати ці навички під час бойових дій на Донбасі, зазначили в Нацгвардії.

Також у відомстві запевнили, що бійці дотримуються необхідні правила безпеки, а їх спорядження і техніку після стрільб перевіряють на радіоактивне забруднення.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh