Авторські статтіТехно

Золотій масці Тутанхамона приклеїли бороду

1Процес реставрації маски та перевстановлення бороди фараона завершилися успішно. інформує bagnet.org.

Знаменита на весь світ золота маска фараона Тутанхамона після успішної реставрації 17 грудня, знову постане перед відвідувачами каїрського музею. Про це заявив міністр пам’яток старовини та культурної спадщини Єгипту Мамдух ад-Дамат, передає Корреспондент.net.

Реставрація знаменитої золотої похоронної маски фараона Давнього Єгипту Тутанхамона почалася на початку жовтня. Над відновленням реліквії працювала спільна єгипетсько-германська група фахівців.

“Процес реставрації маски та перевстановлення бороди фараона завершилися успішно, і вже завтра її зможуть знову побачити відвідувачі єгипетського музею на своєму традиційному місці – під вітриною на першому поверсі”, – сказав міністр.

Реставрація однієї з найцінніших світових пам’яток знадобилася після скандальної історії з виявленням в серпні 2014 року на масці слідів епоксидної смоли, якою робітники музею приклеїли випадково відбиту ними заплетену в косичку бороду стародавнього царя. Зараз, за ??словами міністра, частина артефакту міцно “посаджена на своє місце за допомогою бджолиного воску, тим же способом, що використовувався самими стародавніми єгиптянами”.

Похоронна маска Тутанхамона (правителя XVIII династії, 1332-1323 рр. До нашої ери) була виявлена ??в 1922 році англійцем Говардом Картером в нерозграбованій гробниці фараона в Долині Царів в Єгипті. Вона майстерно зроблена із золота і лазуриту і, як вважається, повторює риси обличчя стародавнього царя. Маска Тутанхамона вважається не тільки символом сучасного Єгипту, але також однією з найбільш цінних пам’яток світу.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України