Культура

«Зоїн Ковчег»: українка зорганізувала мистецьку виставку на кораблі в Парижі. Фото

Українська сучасна художниця та натхненниця арт-групи Мистецьке коло Зої (Zoia’s Circle) Зоя Скоропаденко організувала мистецьку виставку «Zoia’s Ark»  на культовому річковому човні «Péniche»у столиці  Франції.

 На символічному ковчезі на Сені Зоя зібрала «зразки» творів найрізноманітніших мистецьких напрямків – аби врятувати їх від «всесвітнього потопу» – війни, катастроф, ядучих політичних ігрищ, байдужості та фейкових новин.

«Ідея Ковчега спала мені на думку одразу, коли мене запросили на персональну виставку у приватній галереї на воді. Незважаючи на те, що виставка була спланована задовго до потоку катастрофічних заголовків останніх новин, вона лише підтвердила ідею про необхідність об’єднати мистецтво та художників з усього світу в символічний прихисток проти жахливої хвилі катастроф», – каже Скоропаденко, повідомляє пресслужба галереї The Meloy Art.

Найактуальнішим порятунок на «Зоїному Ковчезі» є для творів української майстрині ліногравюри з Києва Олесі Джураєвої. То є порятунок у прямому сенсі тих слів. Мисткиня досі залишається в Україні, незважаючи на війну. Після місяців переховування в невеликих селах з родиною, вона нарешті повернулася до своєї майстерні.

Її твори в Парижі не просто рятуються від війни — ця цілком мирна і гармонійна графіка нагадує мирній Франції про те, що за якихось кілька тисяч кілометрів, котрі легко долаються сучасною військовою ракетою, митці досі мусять щодня по кілька разів втікати в бомбосховище і працювати під звуки ППО.

Зоя Скоропаденко обрала для проведення виставки дуже цікавий район Парижа –  Saint Cloud. Це – паризький квартал мільярдерів, відомий своїми багатими віллами, дивовижним парком і штаб-квартирою приватного авіабудівника Dassault. Річкова приватна галерея Peniche розташована навпроти паризького іподрому Лоншамп і поруч із розкішним парком Болонського лісу.

Окрім творів Джураєвої, протягом останніх вихідних червня на «Зоїному Ковчезі» експонуватимуться зразки різних видів мистецтва: доповнена реальність, живопис, скульптура, малюнки, кераміка, фотографія, 3D та лінзикулярне мистецтво, графіка, вуличне мистецтво і навіть блискучий приклад виготовлення капелюхів – від власника нагороди Найкращий працівник Франції (Meilleur Ouvrier de France), японсько-французького модельєра Нобукі Хісуме.

Зокрема, на виставці будуть представлені поп-ап картини ісландського сучасного художника Сноррі Асмундссона, відомого перфомансами «Танець з мертвими» та «Кращий піаніст світу».

Також на виставці можна буде побачити картини американсько-французької художниці з італійської Лігурії Лінди МакКласкі.

Вуличне мистецтво продемонструє митець з Монако Ентоні Альберті, aka MrOneTeas. Його мистецька кар’єра починалася зі стін його альма-матері Villa Arson – а зараз він створює проекти для Фонду князя Монако Альберта II.

Також на Ковчег потрапив ще один монегаск – мультидисциплінарний художник Жерар Петтіті та його скульптури із серії «Бестіарій».

Українка Зоя Скоропаденко, котра живе в Монако, є не лише сполучною ланкою між усіма цими митцями, а й кураторкою «Ноя» та творцем цієї виставки «Ковчег». Вона виставлятиме свої знамениті серії «ТОРСО», «Інтелектуальні пейзажі» та « Нові майстри Помпеї», а також результати її творчої співпраці з українсько-канадсько-французьким керамістом Дейлом Дорошем та французьким керамістом Бернаром Вітуром.

«Ковчег Зої» є однією із серії міжнародних виставок, створених мистецьким об’єднанням Circle of Zoia та галереєю The Meloy Art.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України