Політика

Знищуть до кінця липня: ЗМІ називають, як і чим Україна знищить Кримський міст

Гордість путіна і його улюблений міст не доживе до середини липня. Тобто, в України є приблизно 100 днів, щоб підготувати та здійснити вирішальну атаку на Кримський міст.

Як ідеться в матеріалі The Sun, споруду, яку оцінюють у кілька мільярдів доларів, знищать залпом ракет Storm Shadow, морськими безпілотниками та за допомогою західних винищувачів F-16.

“Для України це мета номер один – гротескна демонстрація 10 років російської окупації. Його знищення було б важливим кроком у виграші війни в Чорному морі, перекривши основний шлях російського військового постачання і заблокувавши військову машину Путіна”, – пише видання.

Браян Кларк, старший науковий співробітник Інституту Гудзона і директор Центру оборонних концепцій і технологій, вважає, що Україна цілком може це зробити, але їй потрібна правильна зброя.

“Найзахищеніший міст у світі може бути зруйнований за допомогою масованої атаки з повітря і моря в стилі великого вибуху”, – сказав експерт з військово-морських операцій і радіоелектронної боротьби.

Кларк припускає, що для цієї атаки використовують ракети Storm Shadow. Вони атакуватимуть конструкцію мосту, а морські дрони вдарять по основах.

СБУ вже організувала два зухвалих напади на міст. Обидва рази міст ремонтували, а пошкодження були значними. Цього року Україна планує третю атаку.

Якщо Керченський міст буде назавжди зруйнований, Москва втратить головну лінію військового постачання. Одна мета символічна, інша мета – не допустити поповнення Чорноморського флоту, відрізати війська РФ і вибити їх з півострова.

Джерело, близьке до Міноборони України, підтвердило The Sun, що “це абсолютно можливо”.

“Це просто міст, він уже кілька разів був істотно пошкоджений”, – сказало джерело.

Як Україна зруйнує Кримський міст?

На думку Кларка, необхідно атакувати сильно укріплену верхню частину конструкцій моста – асфальтно-бетонне полотно. Для цього знадобиться від 20 до 40 далекобійних ракет. Єдиними в арсеналі України, які відповідають вимогам, є поставлені британські крилаті ракети Storm Shadow і французький аналог SCALP.

Ця зброя відома своєю точністю та навичками ухилення від систем протиповітряної оборони. Вони досить потужні, щоб розірвати конструкцію моста і дозволити “Україні атакувати міст з достатньої відстані, щоб уникнути російської протиповітряної оборони”.

Storm Shadow можна запускати з відстані понад 320 км, що позбавляє Україну від ризику своїм дорогоцінним авіафлотом МіГ-29 і Су-24, необхідних для запуску таких ракет.

“Для України викликає велике занепокоєння те, що вона має лише невелику кількість літаків, здатних здійснити цю атаку. Якщо вони використають їх і зазнають втрат, вони не зможуть проводити наступні атаки Storm Shadow”, – каже Кларк.

Утім, Україні можуть допомогти F-16, які мають прибути протягом наступних двох місяців. Кларк припустив, що Київ міг чекати на їхнє прибуття, перш ніж атакувати міст. Але є нюанс – F-16 ще не сумісні зі Storm Shadows.

Натомість експерт вважає, що F-16, можливо, доведеться зарядити боєприпасами з GPS-наведенням, “що вимагає від них наближення до цілі та ризику для себе”. Це велика проблема, яку зараз має Україна – невідповідність між зброєю в їхньому арсеналі та літаками, які вони мають для її запуску.

Щойно верхні конструкції мосту були розбиті ракетами, необхідно атакувати його основу. Для цього, на думку Кларка, використовують великі безпілотні вибухові надводні кораблі – від двох до чотирьох.

Українські безпілотники Sea Baby, які зіграли важливу роль у потопленні Чорноморського флоту Путіна, будуть “надто малі, вони призначені для пробивання дірок у кораблях”.

“Щоб зруйнувати основу моста, вам знадобиться більший безпілотний корабель, наприклад модифікована баржа з дистанційним управлінням або малий контейнеровоз. Україна могла б загнати його під опору мосту і підірвати його. Росія спробувала б це зупинити, але зупинити таке велике судно було б важко”, – сказав експерт.

Синхронізувати атаку безпілотників для координації їхньої ударної дії на міст неймовірно складно. Натомість “одна величезна бомба, прикріплена до опори мосту, була б найкращим варіантом”.

Кларк вважає, що за новою зухвалою атакою, ймовірно, стоятиме СБУ, як і минулі рази.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України