За даними АК, минулого року багато банків підвищили комісії. Зняття готівки у банкоматах стало особливо дорогим.
У шести з одинадцяти банків, перевірених банківським спостерігачем Палати праці (АК), у період із січня 2022 року до січня 2023 року відбулися підвищення. Ті банки в австрії, котрі підняли комісію, зробили це в середньому на 10,6 відсотка. Безкоштовне зняття коштів у банкоматах також більше не є чимось само собою зрозумілим.
Загалом АК розглянули комісію за 53 послуги у сфері платіжних операцій, заощаджень, кредиту та цінних паперів у розрахунку. Bank Austria підняв 24 із них і став лідером. Збільшення видатків тут становило від 2,80 до 5%.
Наступним у черзі йде Raiffeisenlandesbank NÖ-Wien з одинадцятьма підвищеннями цін, деякі з яких були значними – у середньому (медіан) вони склали 10,59%.
Найвище підвищення цього року WSK-Bank, який збільшив комісію за обслуговування рахунків для житлових та особистих кредитів приблизно на 186 відсотків (!): з 7 до 20 євро.
Easybank, Generali Bank, Hypo Noe та Santander Consumer Bank не збільшили свої комісії порівняно з минулим роком.
Крім того, зняття готівки у банкоматах стало невідповідно дорогим. Зрозуміло, більшість пакетів рахунків включають будь-яку кількість знятих готівки в банкоматах. Багато банків починають стягувати комісію за це відразу або після перевищення обумовленої у договорі кількості знятих коштів. АК засуджує такий підхід: безперешкодний та недорогий доступ до готівкових грошей має бути гарантований.
За даними АК, останніми роками спостерігається зростання, зокрема тих витрат, які і без того були одними з найдорожчих. Насамперед це стосується транзакцій, які відбуваються у відділеннях.
“Виникає підозра, що такою ціновою політикою банки хочуть “виштовхнути” своїх клієнтів з відділень і стимулювати їх до повного самообслуговування”, – зазначає AK.
І тільки в одному випадку збори були повністю скасовані. Однак це сталося за рішенням суду. Така ситуація, наприклад, з Hypo Noe, якій довелося скасовувати «плату за розрахунок у разі смерті».