Авторські статтіНовини

Знайдено древні поховання попередників інків

1
Фото: Charles Gadbois

На території Ліми археологи вперше виявили поховання культури ічма. Вони являють собою перші й найдавніші відомі науці поховання  попередників інків. Про це повідомляється на сайті ABC News.


Чотири пірамідальні гробниці культури ічма археологи знайшли на території комплексу Вака Пуклана (від кечуанского Wak’a Pukllana) в районі Мірафлор столиці Перу. Вік поховань оцінюється в тисячу років.
«Є чотири поховання дорослих людей – трьох жінок і чоловіки, – жили в період з 1 000 до 1450 року», – розповіла археолог Ізабель Флорес, що відповідає за розкопки в Вака Пуклана. Вона ж додала, що поховання культури ічма виявлені вперше.

2
Фото: Huaca Pucllana / AP

У гробницях знайдені останки сидячих людей, повернутих у бік океану. Люди ічма були загорнуті в текстильний одяг. Поряд з останками виявили предмети домашнього начиння, зокрема керамічний посуд. Знахідка підтверджує історичну присутність культури ічма в Лімі.

Археолог сподівається знайти також гробниці часів культури ічма, незважаючи на численні розграбування поховань. У Лімі в даний час налічується близько 350 вака (від кечуанского wak’a) – священних місць і церемоніальних комплексів для поклоніння інків та інших індіанців. Комплекс Вака Пуклана є одним з них.
Культура ічма існувала на центральному узбережжі, на території сучасного Перу близько тисячі років тому і приблизно 550 років тому була асимільована цивілізацією інків.

lenta.ru

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України