Новини

Значення прокальцитоніну в діагностиці інфекцій

Прокальцитонін – це маркер діагностування сепсису, поширеної бактеріальної інфекції та реакції запалення в організмі. Він є поліпептидом та попередником гормону кальцитоніну, який виділяється при запалювальному процесі, також є показником ризику септичного шоку під час тяжкого перебігу захворювання.

За нормою, після утворення, весь прокальцитонін змінюється на кальцитонін в клітинах щитоподібної залози і майже не потрапляє в кров, а оскільки не має гормонального впливу, то не діє на метаболізм кальцію. Коли в організмі розвивається сепсис або поширюється бактеріальне зараження, то його вміст у кровотоку кількісно збільшується через екстратиреоідний синтез у лейкоцитах та клітинах печінки, легень, кишкового тракту.

В яких випадках призначають обстеження?

  • Для проведення аналізу на інфекцію у новонароджених;
  • під час обстежень пацієнтів у складі диференціальної діагностики при наявності ризику розвитку сепсису та шокового стану під час травм та опіків;
  • при оцінюванні рівня тяжкості захворювання;
  • для прогнозування наслідків сепсису.

Обстеження виявить ризики розвитку септицемії та шокового стану у хворих, проаналізує вторинне інфікування при оперативних втручаннях під час тяжких уражень, відстежить зміни в ході лікування.

Прокальцитонін швидко реагує на патологію та дає можливість розпізнати бактеріальну інфекцію, вияснити доцільність приймання антибактеріальних препаратів, скорегувати подальші терапевтичні дії. Від показників цього біомаркеру залежить лікування реанімаційних пацієнтів та усунення ускладнень після пологів.

Біомаркер як критерій оцінки ефективної дії антибіотиків

Для визначення чіткого діагнозу бактеріальної інфекції існують такі вимоги як швидкість, чутливість, точність. Біомаркер ефективно надасть клінічні результати, диференціюючи необхідні дані для виключення інших інфекцій. Після інфікування в організмі вже через шість годин рівень прокальцитоніну збільшується, але при контролюванні антибактеріальними препаратами титр його в крові зменшується у два рази. При інфекції небактеріального походження рівень є низьким, а при сепсисі показники стрімко зростають. Він являється критерієм оцінювання дієвого впливу антибіотиків на організм, отже допомагає обрати доцільну терапію при таких захворюваннях як бронхіт, пневмонія, сепсис та при тяжких станах після операцій.

Біомаркер не потребує багато часу для здачі венозної крові, ціна обстеження є доступною. Аналіз надає інформацію про хворобу на ранній стадії та можливість простежити за її перебігом. Отже, щоб успішно вилікуватися, доцільно виконати тест – https://www.csdlab.ua/analyzes/markeri-zapalennya/prokalcitonin-pct.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України