Війна РФ проти України

Муженко назвав головну небезпеку навчань Захід-2107 у Білорусі

Під час військових навчань «Захід-2107» Росія створить в Білорусі наступальну військову угруповання, а також передові бази, які дозволять у разі необхідності в рази збільшити кількість російських військ у країні.

Про це розповів начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв’ю Liga.net.

«Перше і основне: створення військового угрупування на території Білорусі носить наступальний характер. І друге – ми не виключаємо такого варіанту, що під поглядом навчань Захід-2017 в Білорусі будуть створені передові бази озброєння і військової техніки, що дасть РФ можливість при необхідності в короткі терміни створити нові угрупування», — заявив Муженко.

Він також зазначив, що в ході навчань «Захід-2107» Росія застосує свою улюблену тактику «іхтамнетів».

«Спочатку заявлялося про чисельність російської угруповання до 3 тисяч — зараз ми бачимо, що мова йде вже про 5 тисяч. А реально, я думаю, що це угруповання буде значно більше. За принципом «іхтамнет»», — додав начальник Генштабу.

Він також підкреслив, що навчання не обмежуються територією Білорусі, планується комплекс навчань: створення відповідних угруповань, передислокація військових частин, і на території Російської Федерації, в тому числі, і вздовж кордону з Україною.

«Це спроба тиску, причому не тільки на Україну, а і на країни-члени НАТО. В першу чергу, маються на увазі держави Східної Європи: країни Балтії і Польща», — підсумував Муженко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України