Право

ЗМІ: докази у пейджерному бомбо-інциденті в Лівані ведуть до Відня і Будапешта.

Багато хибних слідів, немає результату. Дві хвилі серії вибухів охопили Ліван, унаслідок яких постраждала велика кількість членів терористичної міліції Хезболла: 3 250 поранених, 37 загиблих.

Напад, як у науково-фантастичному фільмі, абсолютно нова стратегія гібридної війни.

Спочатку в Лівані за одну секунду вибухнули тисячі пейджерів членів Хезболлу. Потім це були маніпульовані рації, які руйнувалися, одна з яких була на похоронах вищого чину організації. Також був поранений іранський посол у Лівані Моджатаба Амане. Ніхто не сумнівається в тому, що за атаками стоїть ізраїльська розвідка Моссад. Постпред Ізраїлю в ООН Денні Данон заявив про перевагу дипломатії у розв’язанні конфліктів і відмовився коментувати звинувачення в підриві пейджерів у Лівані. “Ми не коментуємо конкретні атаки, про які ви згадали”, – заявив він.

Угруповання “Хезболла” (“партія Аллаха”, вислів із Корану, священної книги мусульман) – ліванська шиїтська організація, що виступає за створення в Лівані релігійної держави на кшталт Ірану і вже десятиліттями виступає проксі Тегерана. Бойовики “Хезболли” закликають до знищення Ізраїлю, оскільки вважають, що він не має права на існування. “Хезболла” підтримує тісні зв’язки з Іраном та угрупованням ХАМАС, яке напало на Ізраїль у жовтні 2023 року, активізувавши новий етап ескалації на Близькому Сході.

Уперше електронні пристрої, які ми знаємо з повсякденного життя, перетворилися на машини вбивства. Можливо, крім пейджерів також маніпулювали ноутбуками і мікрохвильовими печами. З цього моменту Ліван забороняє ввезення пейджерів і рацій на всіх рейсах до Бейрута. Їх не можна перевезти ні в ручній, ні в ручній поклажі, що здається.

Головні підозри у Відні та Будапешті

Хто ж заповнив акумулятори пейджерів вибухівкою? Найгарячіші сліди ведуть через Болгарію, Угорщину до Австрії. На обгорілих залишках пейджерних бомб видно логотип тайванської компанії Gold Apollo. Хсу Чінг-Куан, глава компанії, стверджує, що пейджери не були виготовлені на Тайвані. Їх виробляли за ліцензією угорської компанії BAC Consulting Kft. у Будапешті. Керівник BAC Consulting – Крістяна Барсоні-Арчідіаконо, молода італійка з Катанії.

Вона ж повідомила : “Я не виробляла пейджери. Я просто посередник”, – каже вона, і угорський уряд їй допомагає: “Компанія є лише посередником. У них немає виробництва”, – заявив прес-секретар Орбана Золтан Ковач.

Контроль над виробництвом пейджерів здійснював австрійський представник. Його звуть “Том”. Це також підтверджує Хсу Чінг-Куан на Тайвані. Він кілька разів проводив відеоконференції з “Томом”, запевняє Хсу. “Том” розробив власний пейджер із групою інженерів, який інший продав під ліцензією під маркою Gold Apollo. “Том”, своєю чергою, мав керувати усім продажем пейджерів із болгарською компанією “Norta Global Ltd.” у Софії. Однак у компанії більше немає контакту цієї особи. Також “Пейджер-Том” у Відні залишається (поки що) примарою, оскільки ймовірні інженери зникли.

Усе йде до того, що пейджерний трилер займатиме ще місяці.

За матеріалами: https://www.oe24.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України