ЗМІ дізналися план Росії по обходу від санкцій проти газопроводу Путіна

Російський «Газпром» у рамках організації проектного фінансування для газопроводу «Північний потік-2» залучив у британського боргової агента Glas Trust еквівалент 90 млрд рублів ($1,57 млрд).

Про це пише «Комерсант» з посиланням на дані звітності російського монополіста.

У заставу під забезпечення проектного фінансування «Газпром» передавши до 2038 року належні йому акції проектної компанії газопроводу «Північний потік-2» — Nord Stream 2 AG.

На думку джерел видання на ринку, залучення до схеми посередника покликане насамперед забезпечити анонімність кредиторів і знизити їх ризики, якщо влада США вирішать застосувати санкції до трубопроводу.

Мова йде про заходи в рамках набравши чинності 2 серпня 2017 року акта під назвою «Протидія супротивникам Америки допомогою закону про санкції» (Countering america’s Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA), який розширив санкції проти РФ і заборонив президенту США їх скасовувати без згоди законодавчого органу.

Документ дозволяє президенту США накласти санкції на інвесторів, що вклали в російські експортні нафто – і газопроводи більше $5 млн протягом року.

Як зазначає видання, залишається неясним, чи була угода «Газпрому», Nord Stream 2 AG і Glas підписано до 2 серпня. У разі, якщо його підписали після вступу в силу закону, то ризики санкцій для кредиторів існують.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh