Новини

ЗМІ дізналися план Росії по обходу від санкцій проти газопроводу Путіна

Російський «Газпром» у рамках організації проектного фінансування для газопроводу «Північний потік-2» залучив у британського боргової агента Glas Trust еквівалент 90 млрд рублів ($1,57 млрд).

Про це пише «Комерсант» з посиланням на дані звітності російського монополіста.

У заставу під забезпечення проектного фінансування «Газпром» передавши до 2038 року належні йому акції проектної компанії газопроводу «Північний потік-2» — Nord Stream 2 AG.

На думку джерел видання на ринку, залучення до схеми посередника покликане насамперед забезпечити анонімність кредиторів і знизити їх ризики, якщо влада США вирішать застосувати санкції до трубопроводу.

Мова йде про заходи в рамках набравши чинності 2 серпня 2017 року акта під назвою «Протидія супротивникам Америки допомогою закону про санкції» (Countering america’s Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA), який розширив санкції проти РФ і заборонив президенту США їх скасовувати без згоди законодавчого органу.

Документ дозволяє президенту США накласти санкції на інвесторів, що вклали в російські експортні нафто – і газопроводи більше $5 млн протягом року.

Як зазначає видання, залишається неясним, чи була угода «Газпрому», Nord Stream 2 AG і Glas підписано до 2 серпня. У разі, якщо його підписали після вступу в силу закону, то ризики санкцій для кредиторів існують.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України