Група слідчих Генеральної прокуратури України протягом останніх двох тижнів проводила розслідування щодо створення 2009 року злочинної організації на чолі з мільярдером Сергієм Курченком, близьким до “сім’ї” екс-президента України Януковича. Встановлена сума збитків державі складає понад 1 млрд. грн. Значну частину з цих незаконно здобутих коштів було витрачено на придушення мирних акцій протесту в Києві, зокрема, на оплату послуг найманців-“тітушків”.
Генпрокуратура повідомляє, що днями було затримано кілька ключових осіб, причетних до зазначених злочинних схем. Серед них – голова наглядової ради “Брокбізнесбанку”, затриманий прикордонною службою аеропорту “Бориспіль”, адвокат Денис Бугай. До складу злочинної організації входило близько 20 осіб, у тому числі колишні керівники низки міністерств – Міністерства енергетики та вугільної промисловости, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства доходів і зборів України, а також Служби безпеки України.
Діяльність зазначеної злочинної організації була спрямована на незаконне заволодіння майном та коштами державних установ, зокрема, НАК “Нафтогаз” і ПАТ “Укргазвидобування”. Названі схеми стосувалися здійснення протиправних фінансово-господарських операцій – закупівлі у державних підприємств скрапленого газу для потреб населення за пільговими цінами та його подальшої реалізації за ринковими цінами через мережі автозаправних станцій.
Одним з пріоритетів діяльности Генпрокуратури залишається очищення правоохоронних органів від співробітників, які сприяли корупції та потурали злочинцям. Деякі з підозрюваних, зокрема, колишні представники правоохоронних органів, мали на меті ускладнити розкриття означеної злочинної діяльности. Багато з них мали адвокатські посвідчення, попри те, що вони не мали необхідної практики.
Окрім того, діяльність цієї злочинної організації приховували та покривали відомі перші особи міністерств і відомств, чиї імена поки що не може бути названо в інтересах слідства. До цих схем також були причетні голови або заступники практично всіх обласних державних адміністрацій.
Слідство зіткнулося з протиправними діями, такими як блокування СІЗО, приміщень кількох районних судів Києва, щоби завадити обранню запобіжного заходу підозрюваному Денису Бугаю. Генпрокуратура також стурбована тим, що слідству перешкоджають окремі посадові особи, що не поспішали захищати права несправедливо скривджених колишньою владою осіб, зокрема, уповноважена ВРУ з прав людини Валерія Лутковська.