Є перші наочні результати по буксируваній 155-мм артсистемі вітчизняного виробництва, про які ми напишемо нижче
Джерело: Defence Express
Міноборони України оприлюднило відео із презентації зразків техніки та озброєння вітчизняного виробництва, яку провели для іноземних партнерів.
На кадрах цього відео ми можемо побачити зокрема зразок буксируваної артилерійської системи вітчизняного виробництва, і тут ми маємо підстави вважати, що в даному випадку мова про буксируваний варіант вітчизняної “Богдани”, перші повідомлення про роботу над яким з’явились у грудні 2023 року.
Тут ми можемо побачити, що артилерійська частина від 2С22 “Богдана” встановлена на лафет ймовірно від буксируваної “Гиацинт-Б”.
Про роботу над “Богдана-Б” вперше мова була в грудні 2023 року в контексті того, що вітчизняний ОПК здатен виготовляти більше стволів, аніж шасі під САУ “Богдана”, а так як потреба насичення артилерією наших військ завжди є гострою, то на такому тлі й виникла ідея створити несамохідний варіант “Богдана-Б”.
На цьому місці від Defense Express можемо обережно припустити, що певний дисонанс між кількістю виготовлених стволів та кількістю шасі під “Богдану” все рівно зберігається попри те, що маховик виробництва таких САУ досягнув темпів аж до 20 одиниць на місяць, тому й було визнано доцільним й далі працювати над буксируваним варіантом “Богдани”.
Оскільки це лише перша публічно відома презентація цього зразка артилерії, то на даний момент говорити про детальні характеристики, зокрема бойову масу, темп стрільби та кількість обслуги для “Богдана-Б” наразі не доводиться.
Але тут можемо зафіксувати тут саму важливу тенденцію по тому, що робота над вітчизняною артилерійською буксируваною артсистемою калібру 155-мм триває, і уже дійшла до першої публічної презентації “Богдана-Б”.
Раніше Defense Express писав про те, що Україна за темпами виробництва САУ зрівнялась чи навіть випередила всі країни ЄС разом узяті.