Турецька компанія Baykar активно працює над збільшенням номенклатури озброєння своїх безпілотних літальних апаратів типу Bayraktar.
Джерело: Defence Express
Так, нещодавно на акаунтах компанії у соцмережах було опубліковано відео з випробувань нової розробки – міні-крилатої ракети під назвою Kemankeş.
На кадрах демонструється зліт безпілотника Bayraktar TB2 з ракетою Kemankeş, кадри пуск та польоту ракети, це вперше, коли турецький безпілотник запустив нову крилату ракету під час польоту.
Пуски нового озброєння відбулися через менш як два місяці після офіційної презентації ракети – нагадаємо, “розумну” міні-крилату ракету Bayraktar Kemankeş було продемонстровано наприкінці квітня цього року на виставці Teknofest, і, ба більше, цього року у компанії мають амбітні плани зі старту серійного виробництва вже цього року.
І якщо перший пуск вклався у раніше оголошені плани про “1-2 місяці”, то не виключено, що й інші задуми компанія реалізує згідно з визначеним графіком. Ба більше, теоретично цілком можна розглядати цю ракету як варіант і для українських Bayraktar TB2. Тим паче, що безпілотники типу Bayraktar у перспективі мають вироблятися і на заводі в Україні.
А ракета у Baykar вийшла дійсно цікава – попри свою невелику вагу у 30-35 кг, з яких 6 кг – це бойова частина, вона має задекларовану дальність дії аж у 200 км. І може запускатися з таких безпілотників, як TB2, TB3, а також Akinci.
Така ракета, як запланував розробник, має стати важливим “аргументом” під крилом безпілотників типу Bayraktar, для знищення цілей у глибокому тилу ворога, і передусім її “жертвами” можуть стати ворожі засоби протиповітряної оборони.
Звичайно, що головною перевагою нової турецької міні-крилатої ракети Kemankeş є її дальність у 200 км – бо, як продемонструвала війна в Україні, в умовах наявності у ворога численних засобів протиповітряної оборони, озброєння з обмеженою дальністю використання, таке як протитанкові боєприпаси UMTAS з дальністю у 8 км чи MAM-C або MAM-L з максимальною дальністю у 8 та 15 км відповідно, робить безпілотний літальний апарат аж надто вразливим для ворожих зенітних ракетних комплексів.
Тому Kemankeş має вирішити цю проблему для TB2, а також додати варіативність у далекобійних можливостях безпілотників TB3 та Akinci. Причому розробник запевняє, що ракета стійка до роботи засобів радіоелектронної боротьби.