Життя

З скількох років молодь у різних країнах починає жити окремо від батьків

Рано чи пізно більшості молодих людей доводиться залишати рідний дім і починати самостійне життя. Часто це пов’язаність язано з початком навчання або роботи, створенням сім’ї. Але не завжди і скрізь все так просто, як здається.

Ми вирішили розібратися, як дорослішають вчорашні діти в різних куточках земної кулі.

Греція

https://www.instagram.com/p/BZNxitJDqNq/

У Греції 30-річні молоді люди, які живуть під одним дахом з батьками, не рідкість. Соціологи считают, що грецька молодь звикла жити на всьому готовому і боїться труднощів. Не обходитися і без економічних труднощів. Наприклад, в Салоніках і Афінах оренда квартири і оплата комунальних послуг часто порівнянна з цілої зарплатою.

Італія

https://www.instagram.com/p/BX408l7Ah8G/

За статистикою, більше половини молодих італійців від 18 до 34 років живуть під одним дахом з батьками, навіть якщо у них є робота. Не слабшають зв’язки з родиною, навіть коли молоді люди починають жити окремо, особливо відносини мам і синів. Проблему «матусиних синків» в Італії навіть намагаються вирішити на рівні уряду.

Високі ціни на житло і труднощі в пошуках хорошої роботи впливають на цю ситуацію. Альо далеко не останню роль грає і те, що самої молоді зручна така ситуація, так і батьки намагаються всіляко заохотити дітей жити вдома, в тому числі і матеріально.

Ізраїль

https://www.instagram.com/p/BYJKtJwBxfI/

Багато молоді люди в Ізраїлі відразу після школи йдуть в армію. Службу вони закінчують приблизно в 21 рік. Повертатися додому після армії для них велика рідкість. Якщо і бувають випадки, що хтось живе з батьками, то часто це тимчасова ситуація, наприклад, щоб заробити на навчання.

Багато батьків навіть допомагають оплачувати своїм дітям квартири, які молоді люди знімають компанією по 3-4 людини. При цьому батьки не чинять тиску на рішення дитини.

Єгипет

https://www.instagram.com/p/BV0Hs5fAxH6/

Велика кількість молоді в Єгипті після 18 років прагне жити окремо від батьків, вступити в шлюб. Цим планам багато в чому заважають матеріальні труднощі і традиції. Адже, щоб чоловік міг одружитися, йому потрібно мати хорошу зарплату: купити квартиру, меблі, заплатити викуп, подарувати прикраси.

Але, за статистикою, кожен 4-й житель Каїра шлюбного віку залишається неодруженим і живе з батьками. Економічна криза та проблеми з житлом змушують багатьох єгиптян затримуватися в батьківському домі.

Філіппіни

https://www.instagram.com/p/BZ0B1IqnfNP/

Випускники університетів, навіть якщо отримують роботу, залишаються жити з батьками. І так до 40 років — на Філіппінах цим нікого не здивуєш. Не рідкість, коли під одним дахом живуть кілька сімей родичів, навіть з тітками і дядьками. Зазвичай наречений виробляти наречену в батьківський дім. Це пов’язаність язано з культурною традицією міцною сімейної зв’язку з тім, що, живучі з батьками, люди можуть не платити за житло.

Росія

https://www.instagram.com/p/BVwctt0jsJo/

Більше половини молоді в Росії до 24 років проживає з батьками. Великий відсоток молодих росіян з сільської місцевості починає жити окремо з 18 до 21 року. Зазвичай це пов’язаність язано з качаном отримання професійної освіти. Багато проживають в гуртожитку або знімають квартиру з друзями.

Більшість росіян починає працювати в студентські роки, приблизно в 21 рік. Під час навчання батьки часто підтримують їх матеріально, наприклад оплачують навчання.

США

https://www.instagram.com/p/8jbasorNLd/

У США не прийнято надовго затримуватися в отчому домі. Відразу після школи, в 18 років, багато хто їде поступати в університет або коледж. Після закінчення навчання деякі повертаються жити до батьків, але в суспільстві це сприймається не дуже добре. Вважається, що після 25 років жити з батьками в будь-якому випадку неприйнятно.

Великобританія

https://www.instagram.com/p/BJnY-mnD3MZ/

У Великобританії з початком навчання в університеті прийнято з’єднання їжджати від батьків. Звичайно, бувають різні обставини: молоді хлопці і дівчата можуть залишитися жити з родиною, якщо, наприклад, у них великий будинок. Альо до 24 років більшість молоді живе окремо, хоча й не завжди це означає повну матеріальну самостійність.

Франція

https://www.instagram.com/p/BKL0T8bDn1c/

Більшість французів покидають батьківський дім відразу після школи (18 років). Виняток не складають навіть парижани: щоб отримати потрібну спеціальність, смороду легко виїжджають зі столиці, адже хороші університети є у всіх куточках країни. Вони живуть у гуртожитках або знімають квартири з друзями. Батьки зберігають дистанцію і майже не втручаються в життя дорослих дітей.

Німеччина

https://www.instagram.com/p/BKd_lkqAOJr/

Більшість німців вважає, що до 25 років діти повинні відселятися від своїх батьків, самостійно знімати житло і забезпечуваті себе всім необхідним.

Більше половини молодих людей Німеччини до 24 років проживає з батьками, серед дівчат — кожна 3-я. Але в якийсь момент вони все-таки покидають батьківське гніздечко: статистика показує, що після 40 років всього лише 4 % чоловіків і тільки 1 % жінок у Німеччині продовжують жити з батьками.

Швеція

https://www.instagram.com/p/BWSI8AIhCt8/

Після закінчення школи (приблизно до 18 років) молоді шведи покидають будинок батьків і знімають власну квартиру. При цьому вони часто живуть в одному місті з батьками і відносини з ними не обривають. Таким чином у них прийнято вчитися самостійності: вести господарство, оплачувати рахунки.

Молодих людей, які затримуються під одним дахом з батьками, в країні презирливо називають «мамбо», що приблизно означає «мамин синочок».

Японія

https://www.instagram.com/p/BWmr_ylDi-V/

Діти з’їжджають від батьків з надходженням в університет або після весілля. Молода сім’я завжди намагається жити окремо і самостійно забезпечувати себе. Звичайно, трапляються винятки, коли з якихось причин діти живуть з батьками, але це дуже рідкісні випадки.

Безкоштовна вища освіта в Японії практично відсутня, стипендія теж не покриває всіх витрат. Тому більшість студентів підробляє. У день студент може заробляти від $ 40 до $ 80.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України