З скількох років молодь у різних країнах починає жити окремо від батьків

Рано чи пізно більшості молодих людей доводиться залишати рідний дім і починати самостійне життя. Часто це пов’язаність язано з початком навчання або роботи, створенням сім’ї. Але не завжди і скрізь все так просто, як здається.

Ми вирішили розібратися, як дорослішають вчорашні діти в різних куточках земної кулі.

Греція

У Греції 30-річні молоді люди, які живуть під одним дахом з батьками, не рідкість. Соціологи считают, що грецька молодь звикла жити на всьому готовому і боїться труднощів. Не обходитися і без економічних труднощів. Наприклад, в Салоніках і Афінах оренда квартири і оплата комунальних послуг часто порівнянна з цілої зарплатою.

Італія

#passeggiando #conlamamma #parcodelvalentino

A post shared by Giuseppe_Sorrentino (@_giuseppe_sorrentino_88) on

За статистикою, більше половини молодих італійців від 18 до 34 років живуть під одним дахом з батьками, навіть якщо у них є робота. Не слабшають зв’язки з родиною, навіть коли молоді люди починають жити окремо, особливо відносини мам і синів. Проблему «матусиних синків» в Італії навіть намагаються вирішити на рівні уряду.

Високі ціни на житло і труднощі в пошуках хорошої роботи впливають на цю ситуацію. Альо далеко не останню роль грає і те, що самої молоді зручна така ситуація, так і батьки намагаються всіляко заохотити дітей жити вдома, в тому числі і матеріально.

Ізраїль

https://www.instagram.com/p/BYJKtJwBxfI/

Багато молоді люди в Ізраїлі відразу після школи йдуть в армію. Службу вони закінчують приблизно в 21 рік. Повертатися додому після армії для них велика рідкість. Якщо і бувають випадки, що хтось живе з батьками, то часто це тимчасова ситуація, наприклад, щоб заробити на навчання.

Багато батьків навіть допомагають оплачувати своїм дітям квартири, які молоді люди знімають компанією по 3-4 людини. При цьому батьки не чинять тиску на рішення дитини.

Єгипет

Велика кількість молоді в Єгипті після 18 років прагне жити окремо від батьків, вступити в шлюб. Цим планам багато в чому заважають матеріальні труднощі і традиції. Адже, щоб чоловік міг одружитися, йому потрібно мати хорошу зарплату: купити квартиру, меблі, заплатити викуп, подарувати прикраси.

Але, за статистикою, кожен 4-й житель Каїра шлюбного віку залишається неодруженим і живе з батьками. Економічна криза та проблеми з житлом змушують багатьох єгиптян затримуватися в батьківському домі.

Філіппіни

Always stay classy wearing @straightforward.ph #wafflewednesday ☑️ #picotheday #fujifilmphlifestyle

A post shared by Vino Cafino (@vhinsville) on

Випускники університетів, навіть якщо отримують роботу, залишаються жити з батьками. І так до 40 років — на Філіппінах цим нікого не здивуєш. Не рідкість, коли під одним дахом живуть кілька сімей родичів, навіть з тітками і дядьками. Зазвичай наречений виробляти наречену в батьківський дім. Це пов’язаність язано з культурною традицією міцною сімейної зв’язку з тім, що, живучі з батьками, люди можуть не платити за житло.

Росія

https://www.instagram.com/p/BVwctt0jsJo/

Більше половини молоді в Росії до 24 років проживає з батьками. Великий відсоток молодих росіян з сільської місцевості починає жити окремо з 18 до 21 року. Зазвичай це пов’язаність язано з качаном отримання професійної освіти. Багато проживають в гуртожитку або знімають квартиру з друзями.

Більшість росіян починає працювати в студентські роки, приблизно в 21 рік. Під час навчання батьки часто підтримують їх матеріально, наприклад оплачують навчання.

США

https://www.instagram.com/p/8jbasorNLd/

У США не прийнято надовго затримуватися в отчому домі. Відразу після школи, в 18 років, багато хто їде поступати в університет або коледж. Після закінчення навчання деякі повертаються жити до батьків, але в суспільстві це сприймається не дуже добре. Вважається, що після 25 років жити з батьками в будь-якому випадку неприйнятно.

Великобританія

У Великобританії з початком навчання в університеті прийнято з’єднання їжджати від батьків. Звичайно, бувають різні обставини: молоді хлопці і дівчата можуть залишитися жити з родиною, якщо, наприклад, у них великий будинок. Альо до 24 років більшість молоді живе окремо, хоча й не завжди це означає повну матеріальну самостійність.

Франція

https://www.instagram.com/p/BKL0T8bDn1c/

Більшість французів покидають батьківський дім відразу після школи (18 років). Виняток не складають навіть парижани: щоб отримати потрібну спеціальність, смороду легко виїжджають зі столиці, адже хороші університети є у всіх куточках країни. Вони живуть у гуртожитках або знімають квартири з друзями. Батьки зберігають дистанцію і майже не втручаються в життя дорослих дітей.

Німеччина

#ombre ♡ Danke

A post shared by Rouge Potiche (@rougepotiche) on

Більшість німців вважає, що до 25 років діти повинні відселятися від своїх батьків, самостійно знімати житло і забезпечуваті себе всім необхідним.

Більше половини молодих людей Німеччини до 24 років проживає з батьками, серед дівчат — кожна 3-я. Але в якийсь момент вони все-таки покидають батьківське гніздечко: статистика показує, що після 40 років всього лише 4 % чоловіків і тільки 1 % жінок у Німеччині продовжують жити з батьками.

Швеція

Mod varmere lande☀️✈️

A post shared by Barbara Egholm (@barbaraegholm) on

Після закінчення школи (приблизно до 18 років) молоді шведи покидають будинок батьків і знімають власну квартиру. При цьому вони часто живуть в одному місті з батьками і відносини з ними не обривають. Таким чином у них прийнято вчитися самостійності: вести господарство, оплачувати рахунки.

Молодих людей, які затримуються під одним дахом з батьками, в країні презирливо називають «мамбо», що приблизно означає «мамин синочок».

Японія

https://www.instagram.com/p/BWmr_ylDi-V/

Діти з’їжджають від батьків з надходженням в університет або після весілля. Молода сім’я завжди намагається жити окремо і самостійно забезпечувати себе. Звичайно, трапляються винятки, коли з якихось причин діти живуть з батьками, але це дуже рідкісні випадки.

Безкоштовна вища освіта в Японії практично відсутня, стипендія теж не покриває всіх витрат. Тому більшість студентів підробляє. У день студент може заробляти від $ 40 до $ 80.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh