Авторські статті

Журналісти та котики

Лукаве мистецтво привернути до себе увагу президента виявилося незатребуваної

Перед початком великої прес-конференції Путіна «на розігріві», так би мовити, працювали провідні і кореспонденти головних федеральних телеканалів. Журналісти, акредитовані на прес-конференцію, вже зібралися в залі, і картинка звідти швидше нагадувала бал-маскарад, ніж діловий захід. Під цю картинку можна було б легко підверстати жартівливу пісеньку Висоцького: «Сьогодні в нашій комплексній бригаді / Пройшла чутка про бал-маскарад / Роздали маски кроликів, слонів і алкоголіків. / Призначили все це в зоосаді».
«Склався окремий напрямок мистецтва на стику живопису і театру – мистецтво привернути до себе увагу президента», – повідомив кореспондент Першого каналу. А камера в цей час демонструвала найяскравіших представників цього «окремого напрямку мистецтва» – дівчину в танковому шоломі, ще одну дівчину в національному костюмі Ханти, юнака, який тримає в руках плакат з великим написом «КОТИКИ».

«Яке питання ви збираєтеся поставити президенту?» – Цікавився в цей же самий час кореспондент «Вістей» у колеги з якогось північного регіону з плюшевою нерпою в руках. «Я збираюся поставити йому запитання про його любов або нелюбов до пельменів», – грайливо відповіла колега.

А на Першому каналі в кадрі зявився молодий чоловік, який, відповідаючи на те ж питання, раптом сказав нервово: «Якщо раніше можна було собі дозволити жартівливі запитання, то тепер не до жартів. Я б хотів запитати, чи збирається він якось миритися ». На цих словах синхрон обірвався, змінившись роликом, що рекламує прес-конференцію, яка все ніяк не починалася, хоча у нещасних телевізійників вже закінчилися всі заздалегідь підготовлені сюжети і тексти. «Найтриваліша прес-конференція президента тривала чотири години сорок хвилин. Як ви думаєте, скільки вона триватиме сьогодні? »- Звернулася ведуча« Вістей »до кореспондента, що висвітлює подію. «Скільки б вона не тривала, вона коли-небудь закінчиться», – філософськи розсудив кореспондент.

Тяглися нудні хвилини очікування. Нарешті, із запізненням на дванадцять хвилин, почалося. Почесне право задати перші питання президенту провідний прес-конференції Дмитро Пєсков довірив випробуваним членам президентського пулу. І вони – випробувані – не підвели.

«Перед початком прес-конференції всі гадали, який настрій у вас буде, – розчулено посміхаючись, повідав дорогому шефу оглядач« Комсомолки »Олександр Гамов. – Від цього залежить настрій країни. Ви прийшли, посміхнулися, і ми раді. Спасибі вам за ваш оптимізм ».

Загалом, ніщо, як кажуть, не віщувало несподіваного. А потім щось пішло не так. Тому що слово раптом отримав «наш український колега» в майці з великим написом «УКРОП». І виявився їм той самий молодий чоловік, якого за кілька хвилин до того брали інтерв’ю на Першому каналі і різко обірвали, коли він формулював своє питання Путіну. Він-то, Роман Цимбалюк, і задав жорсткі і, як і обіцяв, аж ніяк не жартівливі запитання «щодо каральної операції, яку ви влаштували на сході України». І атмосфера в залі відчутно змінилася.

Притихли і скиснули грайливі «котики», які до того розмахували плюшевими іграшками та закличними креативними плакатиками, виявивши несподівано, що «мистецтво привернути до себе увагу» для журналіста полягає в умінні ставити гострі та актуальні питання, а не у винахідливості «живописно-театральних» прийомів , які потішають публіку і пестять погляд головного героя. Виявилося, що живий ще курилка – журналіст, який прийшов не на чергове шоу взяти участь, а запитати про те, що дійсно хвилює сьогодні всіх і кожного. І не один лише «УКРОП».

Ксенія Собчак як представник опального телеканалу «Дощ», незвично хвилюючись, задавала відразу два питання: про правове свавілля в Чечні («Ви як юрист і гарант Конституції чи будете захищати від нього громадян Російської Федерації?») І ненависті, яку навмисно розпалюють сьогодні федеральні канали («Що ви збираєтеся робити, щоб цей градус ненависті знизити?»)

«Навіщо ти дав їй слово?» – Чи то пожартував, чи то дорікнув свого прес-секретаря Путін. «Винен», – по-військовому лаконічно відповів Пєсков.

Проте ж відповідати-то довелося. І неважливо, що відповів на запитання Собчак Путін, великий в мистецтві відповідати, чи не відповідаючи. Важливо, що питання прозвучали, і «фріки» від журналістики ще більше зажурилися, розуміючи, що домашні заготовки про «котиків» нікуди не годяться і будуть вони з ними виглядати не прикольно зовсім.

Ні, не всі, звичайно, зрозуміли. Молода журналістка з провінції, яка озвучувала питання «подруги моєї тітки» про те, чи є особисте життя у Володимира Володимировича, «головного нареченого Росії», повеселила «головного нареченого», але не справила враження на аудиторію в залі і не змінила загальний тон прес- конференції.

На рекорд президент Путін не пішов – вклався у три з лишком години. Дівчата в танкових шоломах і національних костюмах північних народів так і не прорвалися до мікрофона – даремно старалися, бідолахи. Зате герой дня, здається, зрозумів (ну, повинен був зрозуміти), що не всі журналісти – блазні і вже тим більше – не всі вони, як члени президентського пулу, – щасливі однієї його посмішкою.

Чим загрожує це дивне відкриття – покаже час.

Ирина Петровская

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України