Авторські статтіЗдоров'я

Згубні наслідки жіночого алкоголізму

Ні для кого не секрет, що алкогольна залежність є одним з видів наркоманії. Більшість людей, які росли в сім’ях, де періодично приймали алкоголь, самі починають його вживати дуже рано. Звідси з жахливою швидкістю зростає чисельність тих, хто перебуває в стані дитячого алкоголізму. Вчені ще не вирішили, до якого виду захворювань слід відносити алкогольну залежність: спадковим або надбаним. Одне ясно, що людина може мати приховану генетичну схильність до алкоголізму, проявляється тільки тоді, коли він починає пити.

Так, у кожної людини в системі обміну речовин бере участь алкоголь, який, окислюючись, виводиться з організму. Проте якщо кількість алкоголю більша, то відбувається його розпад на речовини, що містять ацетальдегід – отруту, що отруює організм людини. Найсильніше ацетальдегід здатний впливати на нервову систему. Від цього поведінка змінюється, відбуваються різкі перепади настрою, деградація особистості. Із-за того що стираються межі дозволеного, люди йдуть на злочини і навіть самогубство.

Зараз здається дуже модним вживання всіляких коктейлів з незначним вміст алкоголю. Склалася загальна думку, для багатьох фатальне і небезпечне, що вживання таких напоїв абсолютно нешкідливо. Але саме в цьому полягає прихована підступність напоїв з незначним вмістом алкоголю, адже саме вони викликають повільне, але вірне звикання і залежність. Люди вважають, що коктейль, який п’ють вони, не має на них впливу, хоча насправді організм вже звик до нього, і для того, щоб піднявся настрій, потрібна нова доза, градус якій доведеться підняти. Стан, коли здається, що можна випити ще багато і при цьому не сп’яніти, є першою сходинкою на шляху до хронічного алкоголізму. Другb щабель пов’язанbq із загостренням постійної тяги до алкоголю і появою похмілля. Навіть у цьому стані людині, як і раніше здається, що він здоровий і в повній мірі володіє своїми бажаннями і ситуацією. Насправді ж людина вже потрапила в павутину залежності, вибратися з якої дуже складно.

Найжахливіше, що навіть оточуючі та близькі люди не бачать наближення біди. А питання риторичне «Що такого, якщо людина просто розслабляється в компанії?» так і залишається без відповіді. Але лише тоді, коли настає третя стадія, все стає очевидним. У цей час людина вже хворий, і його треба рятувати. Адже він п’є вже не від випадку до випадку, алкоголь став сенсом її життя, а точніше – сенсом існування порожнього.

Як правило, до хронічної алкогольної залежності схильні чоловіки, однак як би ні був сумний цей факт, сьогодні все більше число жінок різного віку теж страждають від цього захворювання.

За останніми статистичними даними, більше інших алкоголь вживають жінки, які працюють у сфері обслуговування. Трохи на роботі і в кінці робочого дня – вдома з чоловіком або співмешканцем. А тут ще й свята, дні народження, для зняття стресу і підняття тонусу. Якщо є неприємності – п’ють «з горя», нова купівля – значить, треба «обмити»… І так без кінця. Ось саме в такій послідовності красуня і розумниця дружина і мати може перетворитися на справжнє чудовисько без моральних і моральних законів і кордонів. У такий «жінки» є тільки одна думка і мета – випити, не важливо, де і з ким.

Як правило, жіночий алкоголізм протікає набагато важче, ніж чоловічий. Це пов’язано з тим, що організм жінки слабкіше, а з-за цього всі стадії алкогольної залежності проходять набагато швидше. 3 стадія – запійна – у жінки настає вже через 5-6 років. Жінка, яка перебуває у алкогольної залежності, частіше страждає різними захворюваннями нервової системи, внутрішніх органів. Нескінченні депресії, постійна зміна настрою, істерики, марення і самобичування є наслідком алкоголізму. Якщо жінка вживає алкоголь під час вагітності, то є велика ймовірність народження мертвих дітей або дітей з фізичними або психічними відхиленнями і розладами.

Алкогольна залежність залишає незгладимий відбиток і на зовнішньому вигляді жінки. Так, через 8-10 років постійного вживання алкоголю навіть найкрасивіша жінка перетвориться на ту, яку неможливо буде впізнати. Вона буде виглядати значно старше своїх ровесниць, шкіра дуже швидко покриється не тільки зморшки, але і яскраво червоними «павучками» кровоносних судин, що є першою ознакою згубної пристрасті. Ніс посиніє, особа буде набрякати, а погляд втратить розумність і ясність, і очі стануть порожніми.

Крім цього, у жінки неодмінно виникнуть серйозні проблеми в сім’ї і на роботі. Повага в колективі, любов до дітей і чоловіка зникне в одну мить, життя і доведеться проводити самоті, в мріях про черговий пляшці. Єдиним порятунком у такій ситуації є звернення в спеціальні наркологічні центри, до лікарів-наркологів. Крім цього, великою популярністю користуються товариства анонімних алкоголіків, а також всілякі релігійні громади.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.