Духовне

Жертводавці Північнічної Америки зібрали близько 600 тисяч доларів на розвиток УКУ

Цієї осені Український католицький уже традиційно провів 5 благодійних бенкетів на підтримку УКУ у США: Філадельфії, Сан-Франциско, Східному та Західному узбережжі Центральної Америки, та в Канаді.

«Підтримка молоді – це найкраща інвестиція, яку ви можете зробити», – жертводавці Північнічної Америки зібрали близько 600,000 $ на розвиток УКУ

«Підтримка молоді – це найкраща інвестиція, яку ви можете зробити», – жертводавці Північнічної Америки зібрали близько 600,000 $ на розвиток УКУ

Попри пандемію два заходи вдалось провести наживо. Жертводавці активно підтримали студентів УКУ, зібравши 600,000 $. Отримані кошти допоможуть забезпечити якісну освіту європейського рівня, фундаментом якої є християнські цінності.

Загалом участь у благодійних бенкетах взяли близько 600 жертводавців та приятелів УКУ.

«Ми радіємо, що УКУ вдалося провести хоча б дві зустрічі наживо: люди дуже заскучили на “живим” спілкуванням. На жаль, в деяких містах задля безпеки людей все-таки довелось збиратися віртуально. Однак онлайн-формат нам вдалось використати як перевагу, адже в такий спосіб ми змогли забезпечити участь гостей у різних куточках Америки та Канади, а також студентів і випускників УКУ. Таке спілкування дуже цінують жертводавців, адже для них важливо бачити, кого вони підтримують», – розповідає керівниця відділу розвитку УКУ Ольга Зарічинська.

Щороку зустрічі, які проводить університет для друзів з-за кордону, насичені цікавими виступами відомих промовців, спілкуванням та музичною програмою. Так вперше для благодійників кілька своїх пісень записав Святослав Вакарчук, лідер гурту «Океан Ельзи». Долучились до музичної частини також відомі виконавці Олег Скрипка, Марічка Бурмака і студентський хор «Стрітення».

Почесними гостями бенкетів стали: посол України в США, довголітня жертводавиця УКУ Оксана Маркарова, проректор УКУ Мирослав Маринович, канадський журналіст українського походження Михайло Боцюрків, міський голова міста Львова Андрій Садовий, студент УКУ, відомий телеведучий та громадський активіст Сергій Притула, президент Американської торгової палати Андрій Гундер, почесна сенаторка Наталя Попович.

Незмінним гостем благодійних заходів є Президент УКУ, митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк. Також серед почесних гостей були єпископ Едмонтонської єпархії УГКЦ Давид Мотюк та єпископ Стемфордської єпархії Павло Хомницький.

Президент УКУ владика Борис Ґудзяк розповів гостям, що цього літа був в УКУ двічі. У час пандемії, розгублення, поділів і страху, він побачив спільноту, яка йде вперед з усмішкою, випрямленою спиною, і це вселяє надію. «Сьогодні ви мали змогу в цьому переконатися, почувши про феноменальні успіхи і високу планку, яку тримає УКУ. Цей університет приносить плоди своїй країні. Команда УКУ –  це мої брати і сестри, з якими ми молимося вранці та ввечері, з якими ділимо страви, проводимо неформальні семінари з питань глобальних викликів у світі, відкриваємо двері до церковної спільноти й нашої історії. Я можу запевнити вас, що підтримка молоді – це найкраща інвестиція, яку ви сьогодні зробили».

Звертаючись до гостей, ректор УКУ о. Богдан Прах подякував за довіру і підтримку студентів, викладачів і працівників університету: «Я радий, що ми знову зібрались в тісному дружньому колі. З року в рік ваші пожертви мотивують нас розвиватися у сфері освіти і належно виховувати українську молодь. Щиро дякую за підтримку і чекаю всіх у своєму кабінеті за горнятком доброї львівської кави».

«Я хочу подякувати всім, хто підтримав УКУ і запевнити тих, хто цього ще не зробив, що це вартісна справа. Своїми пожертвами ви можете послужити майбутньому України просто зараз. Восьмий рік в Україні триває війна. За цих обставин важливо втримати фокус на освіті та університеті, який базується не тільки на “сухому” навчанні, а й на християнських цінностях. В цьому є велика потреба. Пройдуть роки і ваш сьогоднішній вклад стане ще помітнішим», –  закликала Оксана Макарова, посол України в США, довголітня жертводавиця УКУ.

Сергій Притула, студент магістерської програми «Публічне управління та адміністрування» УКУ, відомий телеведучий та громадський активіст додав, що близько шести років був ведучим благодійних вечорів на підтримку УКУ. За його словами, це було неймовірне задоволення бути в середовищі, де люди усвідомлюють, що майбутнє кується просто зараз, і що інвестиції в освіту вкрай важливі для України. «Коли ми говоримо про сучасну Україну, то, як на мене, зараз ми маємо дві великі вади:  відсутність критичного мислення і кадровий “голод” в управлінському середовищі. Мене тішить, що діяльність УКУ скерована на те, щоб ці вади подолати. Тут неймовірні, активні студенти, якими я захоплююся, і в середовищі яких зараз маю змогу перебувати. Вони вже є носіями критичного мислення, яким “інфікують” суспільство довкола себе. І навіть у Верховній раді ІХ  скликання ми бачимо 6 депутатів, які є випускниками УКУ. Я вірю, що це тільки перші ластівки і в майбутньому ми будемо бачити ще більше людей з УКУ на міністерських посадах. Це, мабуть, буде найкраще з того, що може трапитися з Україною».

Від імені Спільноти УКУ дякуємо жертводавцям та приятелям університету за довголітню підтримку на благо талановитих студентів, найкращих викладачів та розвиток нових навчальних програм! Ми цінуємо ваш вклад, який є внеском в історію наших успіхів!

Наступний благодійний вечір та тихий аукціон у колі друзів і жертводавців УКУ відбудеться 4 грудня у Києві. Запрошуємо долучатись! Реєстрація за посиланням.

Відділ інформації УКУ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України