Новини з Австрії

Згідно прогнозів ЄС та Австрія зможуть уникнути рецесії у 2023 році

Згідно з прогнозом, опублікованим Єврокомісією в понеділок, як Австрія, так і весь ЄС, як очікується, уникнуть рецесії 2023 року, якою спочатку побоювалися. В Австрії економіка не скорочуватиметься, а навіть трохи зростатиме. У своєму осінньому прогнозі в листопаді влада Брюсселя намалювала дуже похмуру картину. Для всього ЄС вона прогнозувала зростання лише на 0,3 відсотка до 2023 року.

Тепер комісія ЄС трохи підвищила прогноз зростання економіки Австрії на цей рік. Згідно з ним, влада Брюсселя очікує, що валовий внутрішній продукт (ВВП) збільшиться на 0,5 відсотка в 2023 році, що на 0,2 відсоткових пункти більше, ніж передбачалося раніше.

Ця тенденція має продовжитися і перервати технічну рецесію — спаду економіки два квартали поспіль: у четвертому кварталі 2022 року для Австрії ВВП склав мінус 0,7 відсотка, у першому кварталі 2023 року — мінус 0,2 відсотка.

Надалі вітчизняна економіка, за оцінками, виграє від зростання реальних доходів, оскільки ціни на енергію помірні, а заробітна плата зростає. За даними Комісії ЄС, зростання уповільнюється через високу нестачу робочої сили, скорочення промислового виробництва та загалом поганого економічного настрою.

Хоча інфляція в Австрії, напевно, трохи знизиться цього року, вона залишиться на високому рівні. За оцінками ЄС, рівень інфляції цього року стабілізується на рівні 6,6% порівняно з 8,6% у 2022 році. Очікується, що наступного року він знизиться до 3,6 відсотка.

Для всього ЄС очікується зростання на 0,8 відсотка. У той час як Австрія та Німеччина трохи відстають від цього зі зростанням на 0,5 та 0,2 відсотка відповідно, Швеція є єдиною країною ЄС, де обсяги виробництва скорочуються. На думку Комісії, тут слід очікувати на зниження обсягу виробництва на 0,8 відсотка.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України