Економіка

Зерновий сектор України у 2023 році може втратити 3,2 млрд дол

Втрати українського зернового та олійного сектору можуть перевищити 3,2 млрд дол у 2023 році через високу вартість логістики, а також зростання цін на пальне та добрива, що загрожує скороченням посівних площ у наступні роки.

Про це повідомляє Reuters.

Як зазначається, обмежені експортні можливості, які зараз зосереджені на невеликих портах річки Дунай і залізниці до Східної Європи, збільшили витрати на логістичний компонент і, як наслідок, знизили ціни, які трейдери можуть запропонувати фермерам.

Закриття портів також призвело до різкого зростання цін на імпортне паливо, насіння, добрива та запчастини для сільськогосподарської техніки.

Аграрна рада, найбільша агробізнес-група України, заявила, що собівартість виробництва пшениці у 2023 році становила близько 146 доларів за метричну тонну, а середня ціна реалізації – 102 долари. Фермери витрачають 149 доларів на вирощування кукурудзи, а можуть продати її за 94 долари.

У організації заявили, що у 2023 році навіть виробництво соняшнику та ріпаку буде збитковим і тільки соя дасть певний прибуток аграріям.

Виробники повідомили, що значні втрати вже призвели до скорочення посівів урожаю у 2024 році. Мінагрополітики, як і раніше, зберігає прогноз посівів озимої пшениці на рівні близько 4,4 млн га.

Не лише фінансові труднощі, а й несприятлива погода можуть значно вплинути на скорочення посівних площ цієї осені. Україна є традиційним виробником озимої пшениці, ячменю та ріпаку.

За словами синоптиків, найгірша ситуація із зволоженням ґрунту склалася в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, Вінницькій, Черкаській, Харківській областях, де повністю пересохло до 20 см верхніх шарів ґрунту.

За даними Мінагрополітики, станом на 16 жовтня аграрії посіяли 3,02 млн га озимої пшениці проти 2,5 млн га на ту ж дату рік тому.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України