Економіка

«Зернова угода» не передбачає виконання вимог росії, – дипломат

У «зерновій угоді» не передбачене задоволення будь-яких потреб росії, ініційовані москвою питання щодо роботи аміакопроводу і зняття санкцій з російських банків дискутуються

Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар, передає «Укрінформ».

«У самій угоді не передбачається задоволення жодних потреб росії. Угода передбачає механізми функціонування зернового коридору з українських портів на міжнародні ринки. Те, що росія намагається зараз «причепити», – це питання, пов’язані з аміакопроводом, зі зняттям санкцій з банків і організацій, які займаються торгівлею зерном і добривами. Ці питання поки що перебувають у дискусії», – пояснив дипломат.

Він зауважив, що ООН підписувала угоду з країною-агресором і відповідний меморандум про сприяння розв’язанню цих питань.

«Тому дискусії щодо тих вимог тривають, а зернова ініціатива має функціонувати окремо, оскільки документ по ній був підписаний саме в такому форматі», – наголосив посол.

Нагадаємо, що Україна, ООН і Туреччина 18 березня 2023 року домовились про продовження «Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море». Дія угоди продовжена на 120 днів, проте в Росії заявляли, що угода діятиме до 18 травня 2023 року.

17 травня стало відомо, що дію «зернової угоди» продовжено на два місяці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України