Авторські статтіНовини

Земля в січні наблизиться до Сонця на мінімальну відстань

Вже 4 січня поточного року Земля на максимально близьку відстань зможе наблизитися до Сонця. У період цього дня розмір сонячного диска стане найбільшим в 2017 році.

Однією з основних астрономічних подій нового року стане повне сонячне затемнення, яке прогнозують на 21 серпня, а смуга його повної фази зможе пройти по Північній Америці. В цілому за цей рік намічається два сонячних і два місячних затемнення.

Також фахівці підкреслили, що найцікавішою астрономічною подією січня буде перигей Землі четвертого числа цього місяця, коли Земля розміститися лише в 147,1 мільйона кілометрів від Сонця, що саме по собі є найбільш близькою відстанню від світила за період всього нового року.

Перший місяць 2017 року також здивував своїм тісним зближенням з Марсом і Нептуном 1 січня, яке, за умови гарної погоди можна було спостерігати завдяки телескопу ввечері. Відзначається, що диск Нептуна можна було розгледіти в телескоп від 100 міліметрів у діаметрі зі збільшенням більше 100 крат, однак при прозорому небі.

Зацікавлених людей  попереджають, що небосхил в січні, за умови безхмарної погоди, здивує їх яскравими зимовими сузір ‘ ями, а в ніч з 3 на 4 січня покаже максимум дії метеоритного потоку квадрантиди, який падатиме, і зможе вмістити 120 метеорів на годину.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України