Новини з Австрії

Місцеві вибори в Австрії: в тих регіонах, де менше вакцинованих від коронавірусу право-популісти здобувають більше голосів

Земельні вибори в Зальцбурзі: чим нижчий рівень вакцинації, тим сильніше FPÖ

Вражаюче, що на земельних виборах у Зальцбурзі FPÖ (право-популістська і націонал-консервативна політична партія Австрії) у скептично налаштованих до вакцинації районах спромоглася зібрати значно більше голосів, ніж в інших. Це також мало місце на виборах у Нижній Австрії та зовсім недавно у Каринтії.

Результат виборів у Зальцбурзі у неділю також можна побачити у результатах комун. FPÖ, яка додала 6,9 відсоткових пунктів, покращила свої позиції в 118 муніципалітетах і стала найсильнішою партією в 31.

Порівняння: карта Зальцбурга по округах із кількістю невакцинованих та приростом голосів FPÖ

У п’яти громадах «сині» отримали понад 40 відсотків, у 44 – понад 30 відсотків. Спільнота FPÖ з найбільшою кількістю голосів була Werfenweng з 43,45% (+8,7 процентних пункти). Партія Свободи досягла найбільшого зростання в Sankt Koloman з 21,25 процентних пунктів, де вони склали 39,07 відсотка. І лише в одному співтоваристві – Weißpriach – «сині» втратили голоси (від -1,21 до 26,11%).

Проте тема коронавірусу все ж таки більше не відігравала центральної ролі на виборах у Зальцбурзі. Для 44 відсотків виборців FPÖ особливо важливими були ідеї головного кандидата від партії Свободи Марлен Свацек. 18 відсотків виборців вважають, що їхні інтереси будуть добре представлені саме цією партією, 15% підтримали політику партії щодо міграції біженців важливими, а 12 сподіваються на зміни.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України