Авторські статтіДіаспора

Земан двічі просив Мін’юст не видавати «хакера» Нікуліна США

Роберт Пелікан. Фото: EU2016 NL – https://www.flickr.com/photos/eu2016nl/24254140809/in/album-72157661680731343/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51092959

Президент Чехії Мілош Земан двічі особисто говорив з міністром юстиції Чехії Робертом Пеліканом про росіянина Євгенії Нікуліна.

Як повідомляє сайт Aktualne.cz, Земан висловлював бажання, щоб Нікуліна, підозрюваного звинуваченням у хакерстві, віддати Росії, а не США.

Розмови на цю тему між Земаном і Пеліканом малі місце на початку січня та наприкінці січня.

Раніше Пелікан ніяк не коментував подібну інформацію, нині про тиск з боку Адміністрації президента пише не тільки Aktualne.cz, але і журнал Respekt.

За словами Пелікана, який нині є виконуючим обов’язки міністра юстиції, тиску він не піддався.

Нещодавно Пелікана відвідав глава Адміністрації президента Врастислав Минарж. Він передави йому лист матері Євгена Нікуліна.

Про ситуацію проінформовано глава уряду Андрій Бабиш.

Нагадаємо, Нікулін був заарештований у Празі в жовтні 2016 року. США звинувачують його в хакерських атаках на сайти компаній Linkedin, Dropbox і Formspring. Американці хочуть судити затриманого за хакерські атаки, крадіжку і участь у змові. Нікулін свою провину заперечує і вимагає екстрадиції в Росію, де його підозрюють у крадіжці електронних грошей.

В кінці листопада минулого року Верховний суд у Празі постановив, що Нікулін може бути екстрадований в США, і в Росії. Остаточне рішення приймати міністру юстиції Чехії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України