Війна рф проти України

Зеленський обговорив із військовим омбудсманом захист прав військових

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із військовим омбудсманом Ольгою Решетиловою, під час якої підбили підсумки перших чотирьох місяців роботи Офісу військового омбудсмана.

За цей період Офіс опрацював понад 8 тисяч скарг від військовослужбовців та повідомив про поновлення прав тисяч воїнів. Найбільше звернень стосувалося питань лікування та направлення на військово-лікарські комісії.

На зустрічі обговорили прозорість нарахування грошового забезпечення, запровадження уніфікованих критеріїв обліку додаткових виплат і прозорого фінансового документообігу. Окремо йшлося про захист прав іноземних громадян та осіб без громадянства, які стали на захист України, а також про системні порушення в окремих підрозділах Сил оборони.

Сторони також торкнулися співпраці Офісу військового омбудсмана з Міністерством оборони, Генеральним штабом та іншими складовими сектору безпеки й оборони.

«Важливо, щоб була готовність командирів не замовчувати, а вирішувати проблеми та взаємодіяти з Офісом Військового омбудсмана», — зазначила Ольга Решетилова.

Президент погодив проведення першого міжнародного форуму військових омбудсманів у Києві. Україна заявила про готовність ділитися своїм досвідом розбудови системи захисту прав військовослужбовців під час повномасштабної війни.

Джерело: DeepStateUA

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України