Політика

Зеленський: Бахмут в наших серцях, там вже нічого немає, росіяни все зруйнували. Відео

Провідні світові ЗМІ написали, що президент Володимир Зеленський в Японії у неділю заявив, що не впевнений, що Збройні сили контролюють знищений росіянами Бахмут.

Пізніше його прессекретар наголосив, що це не так. З самої відповіді президента не зрозуміло, на яке запитання він відповів.

Джерело: ReutersDW, AP, The Guardian, прессекретар Зеленського Сергій Никифоров у Facebook, кореспондент Financial Times Крістофер Міллер у Twitter, Українська правда

Медіа писали, що на запитання під час саміту G7 в Хіросімі, чи контролює Україна місто, Зеленський відповів: “Я думаю, що ні”.

Пряма мова Зеленського:

“Ви повинні розуміти, що нічого немає. Вони (росіяни – ред.) все зруйнували. Нині Бахмут є лише в наших серцях”.

Пізніше прессекретар Зеленського Сергій Никифоров пояснив, що Зеленський заперечив втрату Бахмута.

За словами речника, у президента запитали, що “росіяни кажуть, що вони взяли Бахмут”, на що Зеленський відповів “я думаю, ні”.

У міжнародних ЗМІ досі зберігається версія, що Зеленського запитали, чи залишається Бахмут під контролем Києва.

Судячи з відео, запитання прозвучало:

“Пане президенте, Бахмут все ще в руках України? Росіяни кажуть, що взяли Бахмут”, а Зеленський відповів: “Я думаю, ні”.

Кореспондент Financial Times Міллер пише, що оточення глави України по-іншому пояснює відповідь. За їхніми словами, Зеленський говорив про те, що Бахмут втрачено в тому сенсі, що він повністю зруйнований.

У Міноборони заявили, що українські війська взяли Бахмут у напівоточення. Путін тим часом вітає «вагнерівців» і війська РФ зі «звільненням» міста.

Як зазначає українська сторона, просування ЗСУ у передмісті по флангам ускладнює військам РФ перебування у Бахмуті, і їм доводиться оборонятися у тих частинах міста, які вони контролюють.

Заступниця міністра оборони України також спростовує повне захоплення міста військами РФ. Каже, що ЗСУ все ще контролюють промислові та інфраструктурні об‘єкти та приватний сектор Бахмута у районі «Літак»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України