Президент України Володимир Зеленський розпочав спрощення процедури набуття громадянства України для іноземців та осіб без громадянства, які захищали країну, і для росіян, які зазнали політичних переслідувань.
Про це йдеться в указі №594 глави держави від 13 серпня, опублікованому на офіційному сайті президента.
Зокрема він давши розпорядження Кабінету міністрів розробити і внести на розгляд парламенту законопроект, спрямований на спрощення порядку набуття громадянства України громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань за політичні переконання, іноземцями та особами без громадянства, які проходили (проходять) військову службу за контрактом у Збройних силах України або брали безпосередню участь у АТО.
Також президент доручив у тримісячний термін розробити проект закону про порядок надання притулку та забезпечити оптимізацію процесу розгляду заяв громадян Російської Федерації щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Крім цього, Зеленський доручив організувати і провести за участю СБУ перевірку дотримання Державною міграційною службою України, Міністерством закордонних справ України, дипломатичними представництвами та консульськими установами України вимог законодавства України у сфері громадянства при ухваленні рішень щодо оформлення набуття громадянства України.
На ухвалення відповідних рішень президент дав два місяці. Напередодні Зеленський своїм указом змінив склад Комісії при президенті з питань громадянства. До оновленого складу увійшли 14 осіб, а очолив її керівник апарату Офісу президента Олексій Дніпров.
Примітно, що новим документом звільняються від необхідності подання зобов’язання припинити іноземне громадянство особи, які є громадянами Російської Федерації і зазнають переслідувань за політичні переконання в країні своєї громадянської належності та подають клопотання про набуття громадянства України.
Від такої ж необхідності цим указом звільняються особи, які проходять службу у Збройних силах України та які мають визначні заслуги перед Україною, або прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес.