Економіка

Зеленський змінить Трудовий кодекс! Що буде з відпустками

Команда Зеленського вирішила переписати “Кодекс законів про працю”. Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що старий закон “безнадійно застарів”.

“Безнадійно застарів кодекс законів про працю. Він був створений у 1971 році, коли всіма підприємствами володіла держава, і фактично він повинен був захистити працівника державного заводу від сваволі радянського чиновника. Зараз, в 21-м столітті, ми пропонуємо ті ж правила для підприємців, для офісів та іноземних інноваційних компаній і не дивно, що вони не хочуть їх приймати”, — сказав президент.

Що саме “Слуга народу” хоче змінити поки залишається таємницею, але оновлений закон вже прозвали “трудовою конституцією”.

За попередньою інформацією, Зеленський та його команда хочуть змінити правила звільнення співробітників.

А точніше, планується дозволити роботодавцям звільняти співробітників під час декрету, відпустки або лікарняного, що на сьогоднішній день повністю заборонено.

Це лише припущення, але це може бути ще не весь список змін.

Експертів насторожив такий поспіх у зміні “Кодексі законів про працю”, що дає привід для підозри в тому, що тут зацікавлені великі компанії. І судячи із заяв керівників великих компаній, вони дійсно зацікавлені у внесенні поправок до закону, які передбачають урахування сучасних реалій бізнесу.

“Потрібно урізати права працівників і одночасно посилювати відповідальність роботодавців. І відпустки, наприклад, у нас дуже великі” , – заявив Олександр Барсук, керівник концерну “Ярослав”.

Як відомо, до 1 січня 2020 року необхідно доопрацювати і затвердити новий Трудовий кодекс України.

“Серед іншого, слід звузити сфери неформальної зайнятості, зокрема суттєво посиливши відповідальність за тіньове ведення господарства”, – ідеться в повідомленні глави Держави.

Зеленський доручив уряду разом із парламентом “поліпшити бізнес-клімат у країні, переглянути трудове законодавство та запровадити єдину систему електронних послуг”.

Додамо, що Президент України Володимир Зеленський запланував масштабну реформу українського бізнесу.

На неформальну розмову з Президентом з”їхалися сьогодні півтисячі підприємців та представників бізнес-асоціацій. Поговорити про наболіле, та запропонувати своє бачення розвитку українського бізнес-середовища.

Президент запевнив – спеціалісти вже працюють над створенням нового Трудового законодавства.

“Україні необхідно позбутися нафталінового пострадянського регулювання, яке запроваджувалося для планової економіки, заборони для дорослої людини вільно розпоряджатися своїм майном”, – говорить Володимир Зеленський, президент України.

Також Зеленський виступив за проведення масштабної приватизації та пообіцяв створити нову структуру, щоби позбавити СБУ впливу на підприємців. Глава держави також закликав бізнес-спільноту до інвестування у відновлення Донбасу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України