Техно

Зеленський сьогодні виступив на форумі інтернет-діячів “iForum 2019”. Кілька базових тез

“Старушка Великобритания”.

Лікар Хаус и “чуваки и девчонки вкладываются в превентивную медицину и это разрыв сознания”.

“У вас у всех мозгов гораздо больше, чем у меня – не, ну, шото у меня есть, конечно”.

Робот-песик, ляшко і Госдума РФ з юліанським літочисленням “вот, куда они нас могут привести – чего вообще не хочется”.

Коров’ячі зади і “у нас много факапов”.

“Отсутствие транспорта и логистики – надо идти к дронам”.

“Люди, которые нам мешают, – их надо назвать “что”.

“Что такое инновации в этой политической факин-отрасли?”.

“Без конкуренции нет рабочих мест, нет налогов, нет вот этого всего, вот этого всего бла-бла-бла, но на этом бла-блабла основные вещи, на которых потом действительно стоит государство”.

“Мы хотим сделать страну в смартфоне”.

Який висновок можна зробити з цієї послідовності? В.Зеленський досі не вийшов з образу. «Чувакі», «рєбята», «спасіба вам, люді» – це органічно для концертів. Формат президента він досі не освоїв: як спілкуватись з громадянами, з інституціями, з іншими гілками влади.

Про це пише Алексей Голубуцький.

В.Зеленський досі не прийняв, що він тепер – також влада. І на ньому навіть більша відповідальність за ситуацію, ніж на ВР і Уряді – бо він один, відповідальність не розмивається на десятки й сотні носіїв влади.

Також новообраний президент поки не розібрався у механізмах функціонування держави як інституції і як управлінського механізму – оскільки досі вважає доречними серіальні метафори з рольовими образами, а не реальними процесами й виконавцями. Йому поки не пояснили, що навіть в серіалі він має орієнтуватись на модель суворої менеджерки, котра тяжкою ненормованою працею забезпечує можливість лікарю Хаусу працювати так, як йому подобається.

Лишається сподіватись, що В.Зеленського не допустять до важливих переговорів на міждержавному рівні і не випустять на міжнародні зустрічі до того, як він засвоїть бодай базовий дипломатичний протокол і обсяг повноважень як свій, так і кожної іншої гілки влади. Інакше як мінімум ми отримаємо серйозні дипломатичні скандали, як максимум – розрив попередніх домовленостей. У міждержавних стосунках «захист від дурня» і дипломатична еластичність мають свої межі і можуть компенсувати та згладити далеко не всі «факапи».

На жаль, поки новообраний президент демонструє невідповідність базовим вимогам до українського держслужбовця: природний московський прононс не компенсує неволодіння державною мовою і принципову відмову від користування нею при взаємодії з суспільством. Ймовірно, В.Зеленському досі не пояснили, що в ролі президента тепер всі його публічні транзакції є офіційними, а не особистими. Відповідно, на них поширюється стандартний протокол і стандартні вимоги до державного службовця.

Так само шкода, що новообраний президент поки не зрозумів різницю між шоу-бізом та найвищою державною посадою: там, де в шоу-бізі «факапи» і збитки, на державній службі – порушення закону і суд, розрив домовленостей і втрата суверенітету, руйнування економічної системи і дефолт. Тобто, дійсно різний ступінь відповідальності і на порядки різний масштаб наслідків і охоплених наслідками осіб.

Тим часом посол Великобританії потролила Зеленського на тему вугілля і бабусі

Посол Великобританії потролила Зеленського на тему вугілля і бабусі

Фото: twitter.com/JudithGoughFCO

Загалом з виступу видно дійсно роботу тимчасового і випадкового колективу: певної кількості людей, котрі ніяк один з одним не пов’язані і один з одним не взаємодіють. В результаті вийшов продукт так само з багатьох фрагментів, ніяк один з одним не пов’язаних. Задля справедливості варто зазначити, що Ґутенберґа (хтось пробував читати популярні праці Мак-Люена – чи бодай Вікіпедію про «Галактику Ґутенберґа) дійсно складно сполучити з задами африканських корів.

Отже, поки маємо підсумувати, що на цей момент, на третій день від інавгурації, новообраний президент не має підготовки для управління понад 40-мільйонною державою – а також він не має за спиною команди, котра бодай частково взяла би відповідальність і роботу на себе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.