Політика

Зеленський: Дуже складно відповісти на питання чи Бандера – герой. Відео

Бандера став політичною фігурою, тому у мене не може бути особистого ставлення до нього, – про це повідомив президент Зеленський журналісту Українською правди в інтерв’ю

Щоб я не сказав до нього, так і буде – повідомив Зеленський.

Ваше особисте ставлення (до Бандери)

В мене не може бути для таких людей і для таких подій за тих часів, за які ми просто з вами читаємо чи чуємо але за яких ми там не жили, не може бути особистого ставлення.  Тому що Степан Бендера (ред. Бандера) в Україні.

І якщо ми говоримо, що дійсно по різному ставляться в різних регіонах – ставляться по різному.

Ви вважаєте його героєм?

Я вам скажу. Дивіться, я вам скажу. Я виріс на Дніпропетровщині де ще нам за радянських часів казали хто такий Бандера, і він не був другом для України. Тому немає там однозначної думки.

Потім, коли була вже незалежність України всі піднімали це питання. Що ми читали? Він був одним з цих людей, які боролися за незалежність.

Ви вважаєте його героєм?, – ще раз запитує журналіст президента. Не як президент, а як людина, як громадянин.

Питання не в цьому. Я думаю, що всі люди які захищали неалежність України є її синами, є її дійсно героями. У нас від героя до ворога один крок. А в сучасній історії одне десятиріччя. Дуже складно на це відповісти.

Хто він є? Він є в історії країни і дійсно для багатьох людей він є герой. Але ми повинні зрозуміти, скажімо так, – є речі, які потребують часу. Дивіться на сході України нема однозначності ставлення до історії України.

До речі, мені здається, не треба провокувати українське суспільство відповідати на ті питання, на які повинен відповісти час.

Всім треба розібратися.

Уявіть собі нашим дідам, які воювали з фашиствами їм кожного разу говорили що Бендера – ворог. Їм треба надати час, їм треба пожити.

Нагадаємо, що 20 січня 2010 року, «за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну Українську державу»Президент України Віктор Ющенко присвоїв[63] Степанові Бандері звання Героя України з удостоєнням ордена Держави (посмертно). 22 січня на урочистостях з нагоди Дня соборності в Національній опері глава держави зазначив, що «цього очікували мільйони українців і багато років». Присутні на урочистостях вітали вручення стоячи. За нагородою вийшов онук провідника ОУН, якого також звуть Степан Бандера.

Але вже 2 квітня 2010 року Донецький окружний адміністративний суд визнав незаконним та скасував Указ Президента Віктора Ющенка про присвоєння С. Бандері звання Героя України. Суд визнав протиправним і таким, що підлягає скасуванню згаданий Указ, оскільки таке звання може присуджуватися тільки громадянам держави; набуття громадянства України є можливим з 1991 року; особи, що померли до цього року не можуть бути громадянами України; Бандера Степан Андрійович помер у 1959 році, тому він не є громадянином України, через що не може бути удостоєним званням Героя України.

12 січня 2011 року прес-служба Адміністрації Президента України Віктора Януковича повідомила, що:

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 23 червня 2010 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 2 квітня 2010 року залишено без змін. Рішення набуло законної сили. Указ скасовано.

Від редакції: У діалозі президент Зеленський вживав слово “бендера”. Але прізвище Степана – Бандера.

https://www.facebook.com/ukrpravda/videos/662354074319415/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України