Авторські статті

Зеленський розповідаючи про програму дій на посаді голови держави, переплутав ЄС з НАТО

Кандидат в Президенти, актор Володимир Зеленський зробив чергову провальну заяву – на цей раз з приводу вступу України в Європейський Союз, переплутавши процедури з натівськими. Про це на своїй сторінці пише політичний експерт Олексій Голобуцький.

“Кандидат Зеленський відповів «Європейської правді» на питання про його позиції по ЄС наступне: “Буду робити все для того, щоб через 5 років Україна могла б звернути до Євросоюзу за Планом кандидатству – як мінімум. В ідеалі – звернення за Планом щодо членства». Очевидний бред. Тобто, Зеленському ніхто не пояснив, що ЄС не має ні «планів по кандидатству», ні «планів щодо членства (в НАТО є формат ПДЧ для передбачуваних членів), ні навіть органу, до якого можна було б за чим-то таким «звернути», – зазначив блогер.

За його словами, ця заява кандидата в Президенти насамперед фіксує прикрий факт: не тільки Зеленський повністю не розбирається в міжнародній політиці та обов’язки президента в цій сфері – в його команді немає жодного фахівця, який міг би дати йому пристойну консультацію.

«Тобто, в одній з основних сфер відповідальності президента, згідно з Конституцією, Зеленський не може виступати самостійним діячем, ні ширмою для групи фахівців – тому що цих фахівців у нього немає. Як показали заяви Зеленського з інших питань, він не має уявлення ні про конституційні повноваження Президента України – трактує їх як щось близьке до повноважень царя, то до можливостей Путіна, ні уявлення про те, що можна/варто/ потрібно робити в тих сферах, які дійсно є компетенцією президента», – упевнений експерт.

На жаль, зазначає Голобуцький, більшість виборців Зеленського, так само, як і їх кандидат, не мають уявлення про реальні конституційні повноваження президента, базові питання міжнародної політики, національної безпеки і оборони.

«В розумінні пересічного глядача «Слуги народу», повноваження президента – це щось середнє між необмеженими можливостями царя і 450 депутатів парламенту. У цьому вони нічим не відрізняються від самого Зеленського», – підкреслив політолог.

Він також додав, що після виборів, в школах необхідно розширити кількість годин «Основ держави і права», щоб діти в майбутньому краще розуміли, як влаштована держава.

«Нехай школярі та студенти беруть участь у рольових іграх, постановках – щоб хоч трохи розуміти на момент отримання права голосу, ніж президент відрізняється від парламенту, і хто за що відповідає. Що робити зі старшим поколінням, яке цього так і не вивчило – питання складні. Хіба що знімати просвітницький серіал, а краще мультик в якому на пальцях пояснювати, що таке держава і виборна демократія. Адже хто знає, кому ще захочеться пограти в «кандидата-коміка?» – підсумував Олексій Голобуцький.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України