Зеленський розповідаючи про програму дій на посаді голови держави, переплутав ЄС з НАТО

Кандидат в Президенти, актор Володимир Зеленський зробив чергову провальну заяву – на цей раз з приводу вступу України в Європейський Союз, переплутавши процедури з натівськими. Про це на своїй сторінці пише політичний експерт Олексій Голобуцький.

“Кандидат Зеленський відповів «Європейської правді» на питання про його позиції по ЄС наступне: “Буду робити все для того, щоб через 5 років Україна могла б звернути до Євросоюзу за Планом кандидатству – як мінімум. В ідеалі – звернення за Планом щодо членства». Очевидний бред. Тобто, Зеленському ніхто не пояснив, що ЄС не має ні «планів по кандидатству», ні «планів щодо членства (в НАТО є формат ПДЧ для передбачуваних членів), ні навіть органу, до якого можна було б за чим-то таким «звернути», – зазначив блогер.

За його словами, ця заява кандидата в Президенти насамперед фіксує прикрий факт: не тільки Зеленський повністю не розбирається в міжнародній політиці та обов’язки президента в цій сфері – в його команді немає жодного фахівця, який міг би дати йому пристойну консультацію.

«Тобто, в одній з основних сфер відповідальності президента, згідно з Конституцією, Зеленський не може виступати самостійним діячем, ні ширмою для групи фахівців – тому що цих фахівців у нього немає. Як показали заяви Зеленського з інших питань, він не має уявлення ні про конституційні повноваження Президента України – трактує їх як щось близьке до повноважень царя, то до можливостей Путіна, ні уявлення про те, що можна/варто/ потрібно робити в тих сферах, які дійсно є компетенцією президента», – упевнений експерт.

На жаль, зазначає Голобуцький, більшість виборців Зеленського, так само, як і їх кандидат, не мають уявлення про реальні конституційні повноваження президента, базові питання міжнародної політики, національної безпеки і оборони.

«В розумінні пересічного глядача «Слуги народу», повноваження президента – це щось середнє між необмеженими можливостями царя і 450 депутатів парламенту. У цьому вони нічим не відрізняються від самого Зеленського», – підкреслив політолог.

Він також додав, що після виборів, в школах необхідно розширити кількість годин «Основ держави і права», щоб діти в майбутньому краще розуміли, як влаштована держава.

«Нехай школярі та студенти беруть участь у рольових іграх, постановках – щоб хоч трохи розуміти на момент отримання права голосу, ніж президент відрізняється від парламенту, і хто за що відповідає. Що робити зі старшим поколінням, яке цього так і не вивчило – питання складні. Хіба що знімати просвітницький серіал, а краще мультик в якому на пальцях пояснювати, що таке держава і виборна демократія. Адже хто знає, кому ще захочеться пограти в «кандидата-коміка?» – підсумував Олексій Голобуцький.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh