Війна РФ проти України

Збиття російського Ил-76: головне питання – злітав чи сідав і на що вказує відео

Збиття Ил-76 “ВКС” РФ у Бєлгородській області вже стало для ворога інструментом інформаційної спецоперації, але відео зняте у Яблоново є вкрай важливим доказом

Джерело: Defence Express

У Бєлгородської області РФ, сьогодні 24 січня близько 10:15 (близько 11:15 за місцевим часом), впав військово-транспортний літак Ил-76. За наявним відео з місця подій він був збитий. Подія сталась поряд із селищем Яблоново.

Майже одразу після появи інформації у РФ визнали втрату літака попри звичну практику просто мовчати та не коментувати ці події. Більше того, так зване міноборони РФ одразу оголосило, що на борту Ил-76 знаходились 65 українських полонених, яких перевозили до Бєлгорода заради обміну.

Падіння Ил-76
Падіння Ил-76

 

Водночас Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими офіційно повідомив, що ворог активно здійснює інформаційні спецоперації з метою дестабілізації українського суспільства. Наразі йде збір інформації.

Але відповідь на це питання цілком може полягати у визначені маршруту літака. Бо якщо він здійснював зліт, то ніяких полонених на ньому бути не могло. З боку Defense Express можемо показати наступне:

Літак, який вже падав, на камеру потрапив з самого Яблоново. На відео він рухається з південного заходу на північний схід.

Збиття російського Ил-76: головне питання - злітав чи сідав і на що вказує відео

Політ літака в цілому знаходиться поряд із визначеним для повітряного коридору районом, який використовується літаками, які як прямують, так й вилітають з аеродрому у Бєлгороді. Нижче мапа району з визначеними маршрутами літаків для цивільної авіації ICAO. Це не означає, що військовий літак мав летіти саме за ними, але з високою долею вірогідності для посадки чи злету з цивільного аеропорту Бєлгорода вони були застосовані. Також додатково приблизно помічено селище Яблоново.

Збиття російського Ил-76: головне питання - злітав чи сідав і на що вказує відео

Якщо літак після збиття не змінив маршрут майже рівно на 180 градусів, то це прямо свідчить про те, що він здійснював набір висоти після злету з Бєлгорода й навряд перевозив полонених.

Це саме маршрути наближення до аеродрому, водночас стандартні схеми заходу на посадку передбачають політ у зовсім інших районах й значно ближче до аеродрому. Приклади “ближнього” та “дальнього” кола для аеродрому у Бєлгороді:

Збиття російського Ил-76: головне питання - злітав чи сідав і на що вказує відео

Також на те, що Ил-76 здійснював виліт вказує, що після його падіння стався потужний вибух, що більш характерно для випадку, коли літак був повністю заправлений, або перевозив вибхуонебезпечний вантаж. Водночас зазвичай літак не сідає з повними баками.

На те, що літак вилетів з Бєлгорода вказують й неофіційні повідомлення з російських місцевих Telegram-каналів.

Збиття російського Ил-76: головне питання - злітав чи сідав і на що вказує відео

До цього треба додати повідомлення від губернатора Бєлгородської області, яке було оприлюднено о 10:12, щодо “ракетної небезпеки”. Це може вказувати й на ще одну цілком можливу деталь збиття Ил-76.

Збиття російського Ил-76: головне питання - злітав чи сідав і на що вказує відео

Водночас, у будь-якому випадку, головним питанням залишається: літак здійснював посадку і після уражання його розгорнуло на 180 градусів, або він вилітав з Бєлгорода й впав у напрямку свого маршруту польоту.

Оновлено: згодом Генштаб ЗСУ повідомив, що РФ Ил-76 перевозив ракети до Бєлгорода, але не зазначив, чи здійснював він зліт та посадку. Але у випадку такого завантаження це вже немає суттєвого значення. Також на кадрах з місця падіння літака немає ознак того, що він міг перевозити понад півсотні полонених, як про це говорять у РФ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України