Економіка

Завод цивільної авіації в Україні освоїв ремонт Боїнгів, модернізує літаки для Повітряних сил України та Індії

Як повідомлялося, у лютому завод ДП «ЗАВОД 410 ЦА» розпочав освоєння послуг з ремонту та технічного обслуговування авіаційної техніки марки Boeing.

Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

Наразі на підприємстві, спільно з приватними компаніями, завершено роботи по ремонту декількох літаків Boeing-737 українських авіаперевізників. А найближчим часом замовнику буде передано ще один борт – McDonnell Douglas MD-80.

Також завод виконує замовлення по модернізації літаків для повітряних сил України.

У 2019 році військовим вже передано два модернізовані Ан-26. На черзі – ще декілька бортів, які надійдуть до українського війська.
У ході модернізації на Ан-26 проводиться повний комплекс робіт з відновлення всіх систем літака, встановлюється нове радіоелектронне обладнання українських та європейських виробників, зокрема системи зв’язку, навігації, приладової та іншої бортової апаратури. Таке оновлення дозволяє Ан-26 здійснювати польоти на міжнародних повітряних трасах та брати участь у спільних діях з силами НАТО.

В даний час підприємством, спільно з ДП “Антонов”, виконуються підготовчі роботи щодо реалізації проекту з постачання літака Ан-32П для потреб ДСНС з виконанням капітального ремонту та дообладнання на ДП “Завод 410 ЦА”.

Серед важливих напрямків діяльності ДП “Завод 410 ЦА” – здійснення модернізації літаків Ан-32 для Міністерства оборони Індії, яке реалізується спільно з ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт”. В рамках цього контракту іноземному партнеру, з початку 2019 року, було поставлено комплектуючі загальною вартістю 27 млн. дол. А загальна вартість багаторічного контракту становить близько 400 млн. дол. Завдяки цій роботі індійські Повітряні Сили оновлюють свій авіаційний парк, який нараховує біля 100 літаків “Антонова”.

Зазначимо, що Ан-32 свого часу був спеціально розроблений “Антоновим” для Індії. Військові цієї країни замовили літак, який міг би експлуатуватися в умовах високогір’я та при екстремальних температурах. Завдяки встановленню у літак Ан-26 нових потужних двигунів та іншим нововведенням вдалось створити машину, здатну здійснювати зліт та посадку з аеродромів на висоті 4500 метрів, а також працювати при температурі у +50°C. Високі характеристики Ан-32 і сьогодні дозволяють ефективно виконувати завдання і ця машина експлуатується ВПС Індії вже декілька десятків років.

За умовами контракту Ан-32 ВПС Індії модернізуються до рівня An-32RE. An-32RE оснащуються сучасною авіонікою українського та іноземного виробництва, що відповідає всім сучасним світовим стандартам та значно спрощує роботу екіпажу.

Проведення модернізації індійських літаків, окрім поповнення бюджету України валютними надходженнями, слугує і більш глобальній меті – розширення присутності України на світовому оборонному ринку.

Загалом, робота на цивільному та оборонному авіаційному ринках дозволяє ефективно завантажувати підприємство, планувати оновлення виробничих потужностей та підвищувати кваліфікацію працівників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України