Економіка

Завод “Каметсталь” відвантажив аграріям першу у цьому році партію сульфату амонію

Коксохіміки металургійного підприємства “Каметсталь” з початку року відновили відвантаження сульфату амонію українським споживачам.

Сульфат амонію виробляють у цеху вловлювання хімічних продуктів коксування. Він утворюється під час очищення коксового газу від аміаку – внаслідок хімічної взаємодії аміаку з розчином сірчаної кислоти в сатураторах. Цей кристалічний продукт використовується як добриво в сільському господарстві. Цілодобовий процес виробництва й відвантаження цієї супутньої продукції в сульфатному відділенні ЦУХПК забезпечують змінні бригади, що складаються з трьох спеціалістів кожна.

У січні, вперше після вимушеного простою коксохімічного виробництва, Каметсталь відвантажив 65 тонн сульфату амонію вітчизняним аграріям.

“Сульфат амонію – якісне добриво, яке має попит в українських та закордонних замовників, особливо зараз, коли через війну деякі його виробники – коксохімічні підприємства – вимушено призупинили роботу. Торік ми відвантажили 4857 тонн цього продукту. Цьогоріч постачання стороннім споживачам триває. Ми працюємо для підвищення ефективності роботи Каметсталі та підтримки економіки України”, – зазначив начальник дільниці виробництва сульфату амонію Олександр Мамико.

Також коксохіміки комбінату на початку року відновили виробництво кам’яновугільної смоли. Зараз її виготовляють майже 60 тонн на добу – для відвантаження вітчизняним і європейським споживачам.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України