Але Baykar не певна, що вкладеться у раніше заявлені строки будівництва
Джерело: Defence Express
Халук Байрактар, генеральний директор оборонної компанії Baykar, анонсує завершення будівництва заводу української філії Baykar у 2025 році. Планувалося, що будівництво триватиме 12 місяців, але очевидно строки змінилися.
Про це стало відомо із заяви генерального директора Baykar британському Reuters. Будівництво заводу почалося у лютому 2024 року і мало завершитися у січні 2025 року, проте у компанії не прогнозують такого строку. Уже зараз завершено будівництво 80% запланованого, але назвати точну дату початку виробництва очільник компанії не може, вона “буде визначена ходом війни”. Загалом прогнозують, що об’єкт буде введено в експлуатацію у серпні 2025 року.
Насамперед будівництво заводу є частиною виконання Меморандуму, підписаного між Туреччиною та Україною 8 березня 2024 року у Стамбулі. Документ дає гарантії співробітництва в оборонному секторі на 5 років.
На українському заводі компанія вироблятиме безпілотники TB2, TB3 (модернізована палубна версія з більшою вантажністю), Akıncı, а також Kızılelma, серійне виробництво якої уже обіцяють запустити наступного року на рівні 10 одиниць.
Нагадаємо, що на початку будівництва виконавчий директор компанії повідомив Reuters, що очікує потужність виробництва у розмірі 120 одиниць в рік. Як раніше зазначалося Халуком Байрактаром, загальна площа центру Baykar в Україні буде понад 30 000 кв. метрів, а кількість українських фахівців-інженерів та техніків налічуватиме понад 300 осіб.
Підкреслимо, що у виробництві турецьких БПЛА Akıncı та Kızılelma використовуються українські двигуни, але компанія планує забезпечувати свою продукцію двигунами спільного виробництва. Так, Халук Байрактар повідомив ЗМІ про підписану угоду з українським заводом машинобудування “Івченко-Прогрес”.
Варто додати, що Akıncı може оснащуватись АІ-450 від того ж “Івченко-Прогрес” з потужністю 450 к.с. або 750-сильними МС-500 від “Мотор-Січ”. А також Kızılelma може бути комплектована з турбореактивним двигуном АІ-25ТЛТ від української компанії “Мотор Січ” з тягою близько 1700 кгс.
Уже заявлено, що Baykar інвестує 300 мільйонів доларів у п’ятирічне виготовлення турбогвинтового двигуна для Akıncı. У планах на майбутнє також виробництво турбовентиляторного двигуна для Kızılelma, який станом на тепер проходить льотні випробовування.