Політика

Завершилася перша зустріч Байдена і Сі на форумі АТЕС у Сан-Франциско

До завершення саміту лідери мають ще дві закриті прес-сесії.

Голова Китаю Сі Цзіньпін підкреслив важливість співпраці перед зустріччю з президентом США Джо Байденом у середу перед форумом Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у Сан-Франциско.

Про це повідомляє видання CNN.

Сі звернувся до «серйозних проблем», які існували у світовій економіці після останньої зустрічі двох лідерів рік тому на Балі.

«Світ вийшов із пандемії Covid, але все ще перебуває під її величезним впливом. Глобальна економіка відновлюється, але її імпульс залишається млявим», — сказав Сі.

Сі назвав американсько-китайські відносини «найважливішими двосторонніми відносинами у світі».

Китайський лідер сказав, що відносини “мають розвиватися таким чином, щоб приносити користь нашим двом народам і виконувати нашу відповідальність за прогрес людства”.

Сі зазначив, що історично американсько-китайські відносини “ніколи не були гладкими”.

“Проте він продовжує рухатися вперед серед поворотів”, – сказав Сі.

«Для двох великих країн, таких як Китай і Сполучені Штати, відвернутися одна від одної не є варіантом. Для однієї сторони нереально перебудувати іншу, а конфлікт і протистояння мають нестерпні наслідки для обох сторін», — сказав Сі.

Сі зазначив, що лідери несуть відповідальність працювати разом для покращення своїх країн та решти світу.

“Ми несемо велику відповідальність перед двома народами, перед світом та перед історією”, – сказав Сі.

У своєму вступному слові і президент Байден Байден, і президент Китаю Сі Цзіньпін згадали про свої довгі стосунки, які розвивалися, коли вони обидва були віце-президентами.

«Ми давно знайомі», — сказав Байден Сі, сказавши, що хоча вони не завжди погоджуються — «що нікого не здивує», — їхні зустрічі завжди були «відвертими, прямими та корисними».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України