Економіка

Завершується облаштування автомобільного пункту перетину кордону «Рені»

Про це на зустрічі у Брюсселі щодо розвитку експортної спроможності України повідомив заступник міністра Сергій Деркач. Обговорення пройшло за участі представників Молдови та Румунії за координації Єврокомісії та США.

Зокрема, йдеться про виконання першого пункту домовленостей для запуску «зеленого коридору» між пунктами пропуску «Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова) – Галац (Румунія)». Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно із Державним агентством відновлення фіналізують роботи на автомобільному пункті пропуску «Рені» для запуску спільного митного та прикордонного контролю з Молдовою.

«У рамках створення «зеленого коридору» між пунктами пропуску трьох країн першим кроком є запуск спільного контролю між Україною та Молдовою. Для створення такої можливості ми фактично завершили ремонт пункт пропуску «Рені», де і будуть працювати служби обох країн. Потребують вирішення питання митного оформлення та кількості персоналу, що будемо опрацьовувати у лютому. Протягом місяця плануємо робочі зустрічі з молдавськими та румунськими колегами, щоб зафіксувати механіку проїзду вантажівок від Рені до Галацу», – наголосив Сергій Деркач.

Окрім цього, наразі триває робота з міжнародними партнерами щодо подальшої розбудови пункту пропуску «Рені».

Під час зустрічі румунська сторона підтвердила подальшу розбудову порту Констанца для збільшення експортної спроможності. Для цього вже було отримано міжнародне фінансування.

На крок ближче до спільного контролю з Молдовою: завершується облаштування автомобільного пункту перетину кордону «Рені»

Також сторони погодили, що розвиток Дунайських портів є стратегічним питанням водночас із функціонуванням тимчасового морського коридору з портів Великої Одеси.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Мінвідновлення розпочало перемовини із Молдовою та Румунією щодо створення «зеленого коридору» між пунктами пропуску «Рені – Джурджулешти – Галац» для пришвидшення руху товарів та експорту української аграрної продукції. Ці пункти пропуску розташовані одне біля одного та є стратегічними для товарів, що рухаються автомобілями до портів, зокрема румунського Галацу.

Для створення «зеленого коридору», окрім запровадження спільного контролю, необхідні ще низка рішень, зокрема розбудова пункту пропуску «Рені». У такому разі представники контролюючих органів Молдови зможуть проводити всі необхідні процедури на виїзді з України. Окрім цього, план запуску «зеленого коридору» передбачає реконструкцію дороги Рені – Галац і розширення її з 2 до 4 смуг та додаткове технічне оснащення пунктів пропуску.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України