Завершено реставрацію гробниці Ісуса Христа в Храмі Гробу Господнього

22 березня в Храмі Гробу Господнього відбулася церемонія, присвячена завершенню реставрації Кувуклії – ротонди, яка була зведена на місці, де, згідно з переказами, після зняття з хреста був похований Ісус Христос.

Роботи, що проводилися грецькими фахівцями, тривали дев’ять місяців. У них брали участь близько 50 осіб. Як пише видання The Guardian, співробітники Національного технічного університету Афін брали участь в реставрації афінського Акрополя і храму Святої Софії в Стамбулі.

Працювати їм доводилося в основному ночами, щоб в денний час святиня залишалася доступною для віруючих. Вони видалили кіптяву від свічок, голубиний послід, зміцнили давню конструкцію за допомогою титанових болтів.

В ході робіт вперше була знята мармурова плита, встановлена над місцем поховання Христа в 1555 році. Під цією плитою виявилася ще одна, що датується епохою хрестоносців. На плиті з сірого мармуру вирізаний хрест.

“Землетруси, пожежі і завоювання неодноразово руйнували Храм. Ми не знали, чи знаходиться Кувуклія в правильному місці. Зараз ми отримали підтвердження, що це те саме поховання, що знайшов імператор Костянтин і якому поклонялися хрестоносці”, – сказав археолог Фредерік Хіберт.

За його словами, після розкопок першими в гробницю зайшли представники вірменської і грецької православної церков, а також францисканців, – в їхньому віданні перебуває святиня. Вийшли вони з Кувуклії, не приховуючи посмішок.

Він додав, що людських рештків в гробниці виявлено не було. Хіберт зазначив, що досягти домовленості про проведення розкопок було вкрай складно, оскільки будь-яке питання, що стосується Храму, вимагає нескінченних погоджень між конфесіями. Як приклад археолог привів сходи, що їх не зсовували з місця 240 років.

Нагадаємо: згідно з євангельської традиції, після смерті на Голгофі Христос був знятий з хреста і похований в печері, яка знаходилася поряд. Через три дні, коли учні прийшли за його тілом, вони не виявили Ісуса.

У 326 році імператор Костянтин відправляє свою матір, імператрицю Олену, до Єрусалиму, щоб знайти гріб Господній і хрест, на якому Ісус був розп’ятий. Згідно Євсевію Кейсарійскому, гробниця була виявлена під язичницьким храмом Афродіти.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh