Війна РФ проти України

Завдяки модернізованим Мі-24В від Македонії ЗСУ матимуть можливість бити ворога з повітря навіть уночі. Відео

Якщо ЗСУ отримають модернізовані Мі-24В від Македонії, то зможуть бити по рашистам з повітря навіть уночі

Але далі можуть бути свої нюанси, бо на цих вертольотах стоїть ізраїльська електроніка від Elbit Systems

Джерело: Defence Express

В своїх публікаціях Defense Express уже торкалось аспектів, які стосуються підтвердженої передачі Україні від Північної Македонії чотирьох штурмовиків Су-25 та можливої передачі деякої кількості вертольотів Мі-24. Але в цій історії виявився ще один цікавий нюанс, який вартий уваги.

Портал Defence24 пише, що два вертольоти Мі-24В в строю ВПС Північної Македонії та ще чотири вертольоти цього типу на зберіганні (які можна поставити у стрій після ремонту) пройшли суттєву модернізацію бортової апаратури, під час якої головним підрядником була ізраїльська Elbit Systems.

Під час модернізації ці вертольоти отримали авіоніку, яка дозволяє використовувати окуляри нічного бачення, зокрема проекційний дисплей Aviators (ANVIS/HUD), інфрачервоне освітлення та інші “невеликі доопрацювання”. Завдяки чому ці македонські Мі-24В можуть атакувати ворога з повітря навіть уночі, а їх бортова апаратура цілком сумісна із стандартами НАТО.

Окремо важливо, що кожен із цих двох стройових вертольотів Мі-24В та ще чотирьох машин цього типу на зберіганні македонських ВПС має активний строк служби менше 15 років, тому ще цілком може повоювати на фронтах війни України проти рашистів.

Бо ще інші 6 вертольотів Мі-24В на зберіганні македонських ВПС мають строк активної служби понад 15 років, і мають настільки поганий технічний стан, що годяться хіба що на запчастини.

Якщо ЗСУ отримають модернізовані Мі-24В від Македонії, то зможуть бити по рашистам з повітря навіть уночі

Македонські Су-25 та Мі-24 на зберіганні, фото – René Sleegers (Scramble Archive)

Якби Україна змогла отримати від Македонії хоча б чотири модернізовані Мі-24В зі зберігання та інші як “донори запчастин”, це б дало можливість ЗСУ бити з повітря по російським окупантам уночі. Чим заодно просаджувати моральний дух ворога.

Але тут можуть виникнути нюанси не тільки з тим, який саме “компенсатор” попросить Північна Македонія за свої вертольоти. Але й також – чи не стане Elbit Systems наполягати, аби її електроніка була демонтована з цих машин. Бо Ізраїль досі тримається курсу, що не хоче надавати військову допомогу Україні з логіки “не провокувати РФ”.

Пуск некерованих авіаційних ракет з Мі-24В, 2015 рік, фото - Міноборони Північної Македонії
Пуск некерованих авіаційних ракет з Мі-24В, 2015 рік, фото – Міноборони Північної Македонії

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України