Економіка

Завдяки українському морському коридору у листопаді ВВП виріс на 4% – Мінекономіки

Робота українського морського коридору дозволила частково компенсувати втрати в економіці через блокаду польсько-українського кордону. Завдяки цьому зростання ВВП України у листопаді 2023 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, становить близько 4% [±2%], згідно з попередніми даними Мінекономіки.

“В першу чергу, цим ( роботою українського морського коридору – ред.) скористались виробники аграрної і металургійної продукції, підприємства з видобування металевих руд та залізничні перевізники. За нашими оцінками, позитивні фактори у листопаді дещо переважили баланс впливу на ВВП, і у підсумку, за попередніми оперативними оцінками Мінекономіки, спостерігалося зростання ВВП на рівні 4%», – зазначила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

При цьому, Свириденко зауважила, що у листопаді 2023 року майже місячне блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону було основним негативним фактором для виробників-експортерів та виробників, залежних від імпортної сировини при доставці продукції автомобільним транспортом.

Вона додала, що у підсумку за січень-листопад 2023 року зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% у порівнянні з відповідним періодом 2022 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України