Заступнику міського голови Житомира повідомлено про підозру у незаконному збагаченні на суму понад 9,3 млн грн, про що поінформували прокурори Житомирської обласної прокуратури.
За даними слідства, чинний посадовець у період дії воєнного стану набув активи, вартість яких суттєво перевищує його законні доходи. Зокрема, упродовж 2021–2025 років він придбав земельну ділянку, на якій збудував житловий будинок загальною площею майже 200 кв. м, а також автомобіль Volkswagen Touareg.
Щоб не відображати це майно в щорічних деклараціях, заступник міського голови, за версією слідства, заздалегідь «фіктивно» розлучився з дружиною, але продовжив із нею спільно проживати та вести спільний побут. Надалі земельну ділянку та новозбудований будинок він оформив на колишню дружину.
Згідно з висновком експерта, загальна вартість необґрунтованих активів більш як на 9,3 мільйона гривень перевищує задекларовані сімейні доходи посадовця. За процесуального керівництва прокурорів Житомирської обласної прокуратури йому повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 368-5 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).
Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 832 тис. грн. До суду також скеровано клопотання про його відсторонення від посади.
Прокуратура наголошує, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в суді.
